Tipy, jak udržovat myčku na nádobí čistou, aby nezapáchala a vydržela co nejdéle

Jen pomyslete na veškeré zbytky od jídla a připálené pánve, s kterými se naše myčka na nádobí musí při každém zapnutí potýkat. A přesto se jedná o jeden z nejméně často čištěných spotřebičů v naší domácnosti. Navrhujeme proto se na její úklid zaměřit a být skutečně důkladní. Zbavíte se veškerých nečistot a zajistíte, aby vám myčka na nádobí vydržela co nejdéle. Zde vám ukážeme, jak správně na to!

Zkontrolujte filtr

Po každém použití byste měli zkontrolovat a vyčistit filtr a ostřikovací ramena by měla být čištěna mýdlovou vodou a zbavena zbytků jídla.

Zbavte se zápachu

Nepříjemného zápachu se můžete zbavit tím, že před spuštěním nasypete několik polévkových lžic jedlé sody na spodní část spotřebiče.

Provádějte hloubkové čištění

Stačí jeden malý trik a vaše myčka na nádobí se nebude muset potýkat s usazeninami vodního kamene a mycích prostředků. Místo tablety do myčky nebo prášku použijte bílý ocet a pusťte spotřebič naprázdno na běžný cyklus.

Prevence před znečištěním

Chcete-li udržovat svou myčku na nádobí čistou, postupujte podle těchto jednoduchých kroků:

  • Seškrabávejte a oplachujte nádobí, než jej uložíte do myčky.
  • Nepřeplňujte ji velikým množstvím nádobí.
  • Volte vždy vhodný program.
  • Nezapomínejte filtr čistit po každém použití.

Jak se o svou myčku na nádobí staráte vy? Dejte nám vědět své zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: housebeautiful.com