Tipy pro lepší regeneraci po intenzivním vyčerpávajícím tréninku. Budete se cítit jako znovuzrození

Jste fanoušci vyčerpávajícího, intenzivního cvičení v posilovně? Pokud ano, výsledná únava, bolest a svalové napětí jsou vám jistě dobře známé. Jakákoli náročná sportovní aktivita zvyšuje nejen fyzickou zdatnost, ale i psychickou pohodu. V životě by však mělo být vše vyvážené. Pokud si jej nedokážete představit bez pohybu, musíte myslet i na relaxaci, abyste své tělo co nejlépe zregenerovali. Zde jsou tipy, jak oživit své tělo i ducha po náročném tréninku.

Hygiena a wellness rituály

Horká sprcha po cvičení je dobrá nejen pro odstranění potu a zápachu, ale také pro zmírnění bolesti šlach. Studená voda zase tonizuje svaly, snižuje tělesnou teplotu a zmírňuje otoky způsobené rozšířenými cévami. Chcete-li zvýšit účinnost regenerační péče, zvažte produkty s chladivými a relaxačními vlastnostmi, jako jsou potréninkové sprchové gely a pěny.

Masáž po sportu

Dopřejte si sportovní masáž těla. Jedná se o nejúčinnější způsob, jak uvolnit svaly po fyzické námaze a zároveň optimalizovat účinky pohybu. Po sprše si nezapomeňte dopřát chvilku relaxace masírováním různých svalových skupin. Masáž doplňte esenciálními oleji a hřejivými balzámy.

K jídlu je nejlepší sušené ovoce

Po tréninku je nezbytné dbát na vhodnou stravu a správnou hydrataci. Po intenzivní fyzické aktivitě tělo vyčerpalo zásoby glykogenu. Ke kompenzaci ztrát je třeba upřednostňovat konzumaci kvalitních tuku, sacharidů a bílkovin. Preferujte sušené ovoce, med, celozrnné pečivo, obiloviny a luštěniny. Dostatek vody pijte během tréninku i po něm.

Spánek je číslo jedna

Možná jste slyšeli už mnohokrát, jak je spánek důležitý, a je to pravda. V tomto pasivním stavu probíhají všechny regenerační procesy – růst svalové hmoty, optimalizace metabolických procesů, hojení mikrotraumat tkání souvisejících s fyzickou námahou. Spěte alespoň 8 hodin denně. Před ulehnutím do postele můžete provádět meditaci, která podpoří kvalitu spánku.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Santeplusmag.com