Vodu po uvaření rýže nevylévejte. Pomůže vám s krásou i zdravotními neduhy

Po uvaření rýže máme často tendenci vodu z hrnce vylévat. Co také s ní, že? To vám však hned povíme. Zbytková tekutina po vyjmutí hotové rýže je bohatá na živiny, jako je například hořčík. Je nedocenitelná v oblasti péče o tělo i krásu. Zde je návod, jak ji denně používat.

Boj proti zánětu kůže

Voda po uvaření rýže je zdrojem živin, které dokážou účinně bojovat proti nedokonalostem pleti a zánětům kůže. Zvláště efektivní je v případě ekzému. Pokožce totiž přináší kýženou hydrataci. Nalijte vodu do formy na led, nechte odpočívat v mrazáku a poté ledové kostky aplikujte na problematickou oblast na těle. Výsledky uvidíte zanedlouho.

Rozlučte se s poškozenými vlasy

Rýžová voda je zdrojem vitamínů a minerálů, které mohou sloužit jako výživný přírodní fixátor vlasů. Abyste toho využili, nakapejte do tekutiny ještě 20 kapek mátového nebo rozmarýnového esenciálního oleje a výslednou směs nalijte do lahve s rozprašovačem. Nastříkejte na vlasy a vaše hříva bude o něco ukázněnější. Zbavíte se uzlíků a zacuchaných vlasů. Rozčesávání půjde velice hladce.

Přírodní kondicionér a zvlhčovač

Smíchejte půl šálku rýžové vody plné antioxidantů, dvě polévkové lžíce rýže, pár kapek arganového oleje a několik kapek mátového esenciálního oleje. Vložte do mixéru, abyste získali krémovou pastu. Propasírujte přes sítko, abyste se zbavili hrudek, a naneste homogenní masku po celé délce vlasů. Nechte působit a poté rozčesejte. Nakonec pečlivě spláchněte.

Léčba průjmu

Vodu po uvaření rýže pečlivě uschovejte. Po vychladnutí přelijte do skleněné nádoby a postupně pijte při problémech s průjmem.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Santeplusmag.com