Trápí vás narůstající břišní tuk? Jeho tvar dokáže prozradit zdroj problému

Není pochyb o tom, že většina žen má ve svém šatníku pár kousků, do kterých doufá, že jednoho dne zhubne. Váha narůstá, paže povolí, stehna a hýždě se zvětší a bříško stále víc a víc vyčnívá. S každým rokem navíc je těžší zhubnout a přiblížit se ke spokojenosti s vlastním tělem. Pro pozitivní výsledky je dobré, když své tělo znáte a víte, jaké jsou příčiny, například zvětšeného bříška.

Poporodní bříško

Nahromaděný tuk měl chránit vaše ještě nenarozené dítě. Jakmile potomek opustí vaše tělo, tuk většinou zůstává. Poděkujte za to hormonům. Pokud kojíte, je obtížnější se nadbytečného břišního tuku zbavit. Buďte trpělivá a zkuste vydržet, dokud nepřestanete kojit. Samozřejmě nepůjdou kila dolů sama od sebe, ale vaše snaha bude mnohem efektivnější. Trénujte břišní svaly.

Stresové bříško

Někteří lidé nedokáží během stresu pozřít ani sousto, jiní jsou pravým opakem. Když jedí, cítí dočasnou úlevu, po které tolik touží. Pokud patříte do druhé skupiny lidí, pokuste se ve vašem životě omezit stres nebo jej řešit jinými způsoby než jídlem, jinak to pro vás bude ztracený boj.

Hormonální bříško

Hormonální poruchy mají široký dopad na ženské tělo, orgány i psychiku. Bohužel se jedná o velice obsáhlé téma, ale stačí zmínit, že všechny formy hormonálních poruch tvoří uzavřený okruh hormonálních onemocnění a dysfunkcí. A tam, kde není zdroj problému, není ani řešení. Hormonální poruchy rozhodně hubnutí neusnadňují, naopak ničí vaše zdraví, tělesnou pohodu i radost ze života.

Pivní bříško

Velice oblíbený termín, ale je nutné podotknout, že se nejedná pouze o pivo, ale o alkohol obecně. Sám o sobě sice není vysoce kalorický, ale zvyšuje chuť k jídlu. Vlastně nejen k jídlu, ale k přejídání a tláskání pátého přes deváté. Vzdejte se alkoholu na nějaký čas a uvidíte, jaké pozitivní účinky to na vaši postavu bude mít.