Trápí Vás nedostatek energie? Do ničeho se Vám nechce? Objevte bylinku, která Vám s tím pomůže

Trápí Vás nedostatek energie? Do ničeho se Vám nechce? Objevte bylinku, která Vám s tím pomůže.

S přicházejícím jarem dopadá na bedra řady lidí jarní únava. V letošním roce je situace ještě o to komplikovanější, protože většina lidí je už neuspokojivou koronavirovou situací znavena. Cítit se tedy úplně bez energie je teď naprosto normální. Jenže je tedy vůbec možné ztracenou energii nějakým způsobem zase načerpat a těšit se ze života?

Ztráta energie může mít celou řadu důvodů

Ztráta energie je zákeřná nejen tím, že je člověk neustále unavený a postrádá chuť cokoliv dělat, ale v delším časovém horizontu může mít za následek i celou řadu zdravotních problémů. 

Příčin dlouhodobé únavy může být přitom celá řada. Z těch nejběžnějších je možné jmenovat stres, špatnou výživu, málo spánku i jeho nadbytek, nedostatek pohybu a nedostatečný pitný režim. Už z jejich prostého výčtu je patrné, že se v současnosti únava nevyhýbá téměř nikomu.

Ztratili jste životní energii?

Přišli jste v posledních či týdnech o svou životní energii? Do ničeho se vám nechce? Do jakékoliv aktivity se musíte doslova nutit? Nejraději byste celý den jen tak proleželi v posteli? Doprovází vaše stavy špatná nálada, splín či dokonce deprese?

Kotvičník zemní obsahuje celou řadu pro zdraví prospěšných látek

Ačkoliv se může zdát, že v případech značné únavy je každá rada drahá, pomocnou ruku může přinést kotvičník zemní. Již v antickém Řecku byl kotvičník díky svým afrodiziakálním účinkům užíván jako přídavek do nápojů, které měly povzbuzovat sexuální apetit. 

Tato rostlina obsahuje saponiny, třísloviny, flavonoidy, alkaloidy, sacharidy, steroidy, glykosidy, tanin a vitamín C, což jsou látky ideální k tomu, aby se dal organismus dohromady. Jejich zásluhou se také z rostliny, která pochází z písečného pobřeží Číny a Japonska, stala rostlina, která se těší oblibě po celém světě.

pastedGraphic.png

Příznivý efekt kotvičníku na lidský organismus

Mezi nejčastěji sledované pozitivní účinky kotvičníku na lidské tělo patří:

  • má kladný vliv na stav pokožky,
  • přispívá ke správné funkci pohlavních orgánů,
  • podporuje funkce močové soustavy,
  • přispívá k tělovému a svalovému tonusu,
  • podporuje činnost kardiovaskulárního systému,
  • tonizuje přirozenou obranyschopnost organismu,
  • přispívá ke správné činnosti nervové soustavy,
  • podporuje činnost dýchacího systému,
  • podporuje energii a vitalitu

Dávkování kotvičníku zemního

Dávkování kotvičníku zemního je velmi jednoduché. Doporučená denní dávka je 750 – 1 500 mg denně. Toto množství najdete zhruba ve 3 tobolkách přípravku denně. Jeho užívání není spojeno s žádnými nebezpečnými alergickými reakcemi. Žádné laboratorní testy neprokázaly, že by kotvičník zemní mohl mít záporné účinky na lidský organismus. Kotvičník zemní se doporučuje k dosažení žádoucích účinků užívat dlouhodobě, a to minimálně po dobu tří měsíců.

Je samozřejmé, že ani kotvičník zemní nedokáže zázraky. Není to žádný lék. Ovšem obsahuje zajímavé složky a látky, s jejichž prostřednictvím můžete navýšit svou životní energii. Vyzkoušejte proto sílu z přírody.