Trápí vás problémy se spánkem? Seznamte se se základními jógovými pozicemi, abyste se už dnes vyspali dorůžova

Jóga přispívá nejen celkovému zdraví našeho těla, ale také ke kvalitním spánku, jenž je jednou z nejdůležitějších součástí zdravého životního stylu. Tyto jógové pozice vám pomohou vrátit se ke klidnému spánku raz dva!

Spinální twist v lehu na zádech

Jedná se o pozici zvláště užitečnou pro protažení páteře a ramen. Pomáhá tělu lépe trávit a zlepšuje krevní oběh, zmírňuje bolesti zad, šíje a sedacího nervu. Cviku byste se měli vyhnout, pokud trpíte problémy s krevním tlakem, bolestmi hlavy, průjmy nebo máte zrovna menstruaci.

Ležící nebo spící hrdina

Prospívá tělu prostřednictvím protažení břicha, stehen, kyčlí, kolen a kotníků. Uvolní bolest a unavené nohy, zlepšuje trávení a mírní příznaky menstruace. Necvičte tuto pozici, pokud máte problémy se zády, koleny nebo kotníky.

Ucho jehly

Skvělá pozice pro protažení ramen a zadní rotátorové manžety, stejně jako šikmých svalů. Také posiluje vaše nohy. Vyhněte se cviku, pokud máte zranění krku, horní části zad nebo během těhotenství.

Lomená svíčka

Tato pozice má mnoho výhod pro naše duševní zdraví. Zmírňuje úzkost, lehkou depresi, křečové žíly, příznaky menopauzy, artritidu, bolesti hlavy a zad. Vyhněte se jí během menstruace, při potížích s očima, krkem nebo zády.

Pozice mrtvoly

Finální jednoduchá pozice určená pro uvolnění celého těla. Vhodná pro meditaci.

Užijte si klidný a kvalitní spánek pomocí těchto jógových pozic a neváhejte je sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: higherperspectives.com