Trik pro úspěšnou sklizeň chutných paprik. Vypěstujte si je už od semínek

Pokud patříte mezi nadšené zahrádkáře nebo si jen rádi občas vypěstujete nějakou tu zeleninu, jistě se všichni shodneme na tom, že nadšení z prvních výhonků, je k nezaplacení. Ovšem někdy se může stát pravý opak, a to i přesto, že vše děláme přesně tak, jak by se mělo. Takový problém vás může potkat i při snaze vypěstovat si chutné a šťavnaté papriky. My se s vámi dnes podělíme o malé tajemství, díky kterému vaše papriky porostou rychlostí blesku a nebudete se muset trápit tím, co jste udělali špatně.

Jak se starat o sazenice paprik, aby dobře rostly

Nejedná se o nic složitého, ukázalo se, že neexistuje žádný trik, pouze přípravek, jenž je na dosah ruky každého – tekutý amoniak! Přispívá k posílení stonku a dokáže nahradit nedostatek dusíku, jenž stimuluje růst listů. Chcete-li připravit roztok pro výživu rostlin, stačí pouze zředit 1 lžičku amoniaku s 1 litrem vody a zalít půdu. Pamatujte, že aplikace roztoku by měla být provedena 10 dní po vysazení. Půdu můžete také připravit tak, že do kbelíku s vodou přidáte 10 ml amoniaku a nalijete do připravené půdy, zasypete další zeminou a začnete sázet papriky.

Taková výživa vám zaručí šťavnatou sklizeň paprik, o kterou se můžete podělit se svými přáteli a rodinou, stejně jako o tento článek.

Zdroj: takprosto.cc