Účinky zeleného čaje na hubnutí. Skutečně je zodpovědný za takové zázraky na naší postavě, jak se domníváme?

Že je zelený čaj již od pradávna zdravou tekutinou, prospěšnou nejen pro naše zdraví, ale také krásu a tělo, to je všeobecně známá věc. Ale než si začnete plnit skříňky čajovými sáčky zeleného čaje, tady je něco, co byste o něm a ztrátě hmotnosti měli vědět.

Pokud si rádi vychutnáte zelený čaj s příchutí některého ovoce, neměly by tím být sníženy jeho účinky a přínosy. Ovšem, začnete-li přidávat cukr nebo smetanu, budete konzumovat více prázdných kalorií, které mohou negovat účinky zeleného čaje na hubnutí.

Pozor byste si také měli dávat už při samotném nákupu zeleného čaje – rozdíl může být v kvalitě čajových lístků a počtu doplňkových složek, jež zpravidla bývají zcela zbytečné. Doporučují se značky zelených čajů, které užívají přírodní složky a neobsahují žádné konzervační látky.

Co se vaření čaje týká, zde platí pravidlo „čím čerstvější, tím lepší“. Vždy se ujistěte, že kupovaný čaj do 6 měsíců vypijete, jinak ztratí některé ze svých antioxidačních schopností.

Jaký je tedy verdikt? Měli bychom pít zelený čaj, abychom zhubli? Pití zeleného čaje není na škodu, rozhodně je to zdravější než perlivé limonády, ovšem, co si musíte skutečně hlídat, je příjem kofeinu. Doporučuje se nekonzumovat více jak 400 mg kofeinu denně a standardní šálek zeleného čaje obsahuje 25 mg. Doufáte-li ale, že zelený čaj způsobí zázrak a jeho samotné pití vám vykouzlí skvělé tělo, mýlíte se. Může být ale zahrnut do běžné zdravé stravy a samotného dietního plánu.

Co říkáte na dnešní článek? Pokud se vám zdál přínosný, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenshealthmag.com