Trápí vás ztráta čichu v důsledku koronaviru? Vyzkoušejte domácí elixír pro jeho obnovu

Jak už víme, ztráta čichu, někdy i chuti, je nepříjemný vedlejší účinek onemocnění COVID-19. Pacienti, kteří se nakazili koronavirem, často po dobu několika týdnů až měsíců nic necítí. Ale na všechno existuje řešení, dokonce i na tento problém. Nemusíte čekat, až příznaky odezní, řešit je můžete okamžitě – vypijte doušek čistého zázvoru.

Žádný čich během koronaviru

Nemít čich a chuť je jistě velice nepříjemné. Nejen že necítíte své oblíbené vůně, ale také jste limitovaní v rámci přípravy jídla, úklidu domácnosti a samozřejmě i podchycení případných nebezpečí, jako je například únik plynu nebo zápach kouře. Ale sociální sítě opět přišly s řešením. Rianne Meijer, známá influencerka, která již nějakou dobu působí na Instagramu, sdílela se světem návod, jak vyzrát na tyto nežádoucí příznaky koronaviru. Využila dosah platformy a požádala své sledující, zdali by jí mohli poskytnout nějaké rady a tipy, jak vyzrát na ztrátu čichu, když se ani po několika týdnech nevrací. Dva triky vyzkoušela – napařovat půl hodiny obličej nad horkým heřmánkovým čajem a vypít doušek čistého zázvoru. Ukázalo se, že druhý tip zafungoval.

Výhody zázvoru

Trik se zázvorem se skládá s čisté zázvorové šťávy. Zázvoru nelze upřít spoustu zdravotních výhod i pro náš imunitní systém. Díky němu naše tělo  mnohem lépe vstřebává vitaminy, zároveň nám poskytuje protizánětlivé a analgetické účinky. Stejně tak je zázvor nejlepším nástrojem pro boj se ztrátou čichu v důsledku nákazy koronavirem. Je to především z toho důvodu, že gingerol, aktivní složka obsažená v zázvoru, aktivuje chuťové pohárky a tím zvyšuje funkci tohoto smyslu.

Nevýhody

Existuje však jedna nevýhoda. Zázvor funguje jen několik hodin a pak váš čich opět zmizí. Proto byste měli zázvor pít pravidelně, abyste svůj smysl udrželi aktivní. Buďte ale opatrní, nic se nemá přehánět. Nadměrné množství zázvoru může být škodlivé.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Ad.nl