Triky, jak zahnat myšlenky a uklidnit svou mysl po ulehnutí do postele

Jsme unavení, těšíme se do postele celý den, ale přesto, jakmile tato sladká chvíle přijde, nejsme schopni zabrat a zjišťujeme, že odpadáme únavou v pozdních nočních hodinách. Ale čím to? Bohužel, postupem věku má množství našich myšlenek tendence růst a z naší mysli se tak stává jeden velký závodník. Odborníci tvrdí, že hlavním důvodem, proč jsme vystaveni těmto potížím, je nedostatek času během dne na zpracování myšlenek. Zároveň užívání různých technologií před spaním může být také významným faktorem, proč můžeme mít problémy s usínáním.

Připravte se na spánek

Zkuste si jít lehnout do postele hodinu před obvyklým časem. Těch šedesát minut můžete využít k relaxaci – čtěte si knihu, pište deník nebo poslouchejte hudbu. Vaše mysl se začne pomalu „vypínat“ a vy v klidu usnete. Dobrým způsobem, jak zabránit splašeným myšlenkám, je sdílet je s partnerem nebo přáteli.

Relaxační cvičení

Napněte a uvolněte každý sval ve vašem těle od prstů u nohou až po obličej. Zrelaxujete celé tělo a zároveň se unavíte tak, že brzy usnete.

Usínejte jinde

Možná se vaše postel stala místem znepokojivých myšlenek. Efektivní způsob, jak tento zvyk prolomit, je jít do jiné místnosti, dokud se vše nezklidní.

Soustřeďte se na přítomnost

Když budete vše neustále rekapitulovat a myšlenkami se vracet do minulosti, vytvoříte si znepokojující pocity. Zaměřte se na současnost, ve které se zrovna nacházíte. Vnímejte svůj dech nebo teplo peřiny.

Jak se vám dnešní článek líbil? Zdály se vám tyto rady cenné? Pokud ano, podělte se o ně se svými přáteli nebo rodinou.

Zdroj: womenworking.com