Dvě hodiny týdně strávené v přírodě mohou významně zlepšit jak naše duševní, tak i fyzické zdraví

Vědci tvrdí, že dvouhodinová „dávka“ klidu a míru v přírodě během jednoho týdne významně posiluje naše fyzické i duševní zdraví. Stačí, když se vydáte ven, nic nebudete říkat, nad ničím nemusíte přemýšlet a jen budete nasávat čerstvý vzduch a poslouchat zvuky přírody. Výzkum byl proveden s 20 000 lidmi v Anglii, když ti, kteří netrávili v přírodě vůbec žádný čas nebo minimum, si stěžovali na špatné zdraví.

Účinky jsou u každého člověka stejné

Přínosy dvouhodinového pobytu venku jsou stejné jak pro mladé, tak staré, bohaté, chudé i pro obyvatele města nebo venkova. To platí i pro ty, kteří trpí dlouhodobými nemocemi nebo postižením. Pobyt v přírodě je vhodný a dobrý pro každého. Nemusí se jednat o daleké túry nebo jiné fyzické cvičení, bohatě postačí, sednete-li si někde na lavičku a jen tak budete existovat. Nic víc. Také je úplně jedno, jak si čas rozložíte, efekt bude stejný. Můžete vyrazit na dvě hodiny ven během jednoho odpoledne, nebo chodit na půlhodinové procházky několikrát týdně, pouze je třeba dodržet čas dvě hodiny za týden.

Výhody stráveného času v parcích, lesích nebo na pláži na naše fyzické a duševní zdraví jsou dobře známy, ale tato nová studie poprvé odhaluje dobu, které je třeba dosáhnout, aby tyto účinky pozitivně ovlivňovaly náš organismus. Dvě hodiny týdně strávené v přírodě se tak mohou připojit k pěti dnům konzumace ovoce a zeleniny a 150 minutám cvičení týdně jako oficiálním radám pro zlepšení našeho zdraví.

Příroda má moc, o které ještě zdaleka nevíme vše, ale tento poznatek nás k ní přibližuje zase o trochu více. Nenechte si tyto informace pro sebe a sdílejte článek mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: mysticalraven.com