Příznaky naznačující, že vaše játra jsou plná toxinů a nezvládají dělat svou práci

Játra spojují hormony a enzymy, neutralizují toxiny a podílí se na metabolických procesech. Ovšem vliv různých faktorů způsobuje jejich znečištění škodlivými látkami a v takových případech již nemusí být schopná správně fungovat a dělat svou práci. Při sebemenších příznacích poškození jater byste měli okamžitě vyhledat pomoc lékaře. A mezi takové symptomy patří následující.

Bolest nebo těžkost v horní části břicha

Budete-li jíst příliš tučná jídla, vaše játra se mohou rozšířit a výsledkem bude silný tlak na hrudníku a v horní části břicha. Nafouknutý žaludek je také možným znamením, že jsou vaše játra plná toxinů.

Nevolnost

Po konzumaci tučných potravin můžete pociťovat těžkost ve střevech, nevolnost, závratě a někdy může přijít dokonce i zvracení a průjem.

Citlivá pokožka a žlutá bělma

Při poškození jater se může objevit vyrážka nebo podráždění kůže. Vaše bělma začnou žloutnout, což je důsledek toho, když krev obsahuje příliš bilirubinu, který játra nemohou přeměnit na bezpečné sloučeniny.

Únava a slabost

Budete se často cítit unavení a ztratíte chuť k jídlu.

Teplo

Zkontrolujte si teplotu těla. Pokud je zvýšená, může se jednat o signál počátečního zánětlivého nebo infekčního procesu.

Bolest svalů

Bolí-li vás neustále svaly a klouby nebo se u vás často vyskytují modřiny a máte oteklé nohy, může se jednat o poškození funkce jater.

Zbarvení moči a stolice

Moč se může jevit tmavší a stolice světlejší.

Svědění po celém těle

Tělo reaguje na všechny nahromaděné toxiny, které játra nedokáží neutralizovat.

Krvácení

Časté krvácení z nosu nebo modřiny, objevující se bez jakéhokoliv důvodu, jsou spojeny se špatnou funkcí jater.

Jak se vám dnešní článek líbil? Neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou, aby i oni mohli včas vyhledat lékařskou pomoc.

Zdroj: interesno.fun