Potřebujete v krátké době shodit nějaké to kilo navíc? Bílkovinová dieta vám v tom pomůže

Bílkovinová dieta nebo také bezsacharidová dieta je založená na zvýšeném příjmu bílkovin, během kterého tělo začne spalovat tuk. Samozřejmě, jako každá dieta, nejlépe bude fungovat, budete-li zároveň dodržovat zdravý pitný režim a fyzickou aktivitu. Nedoporučuje se ji držet dlouhodobě, spíše pokud potřebujete během krátké doby shodit nějaké to kilo navíc a cítit se lépe.

Bílkovinová dieta – jídelníček

Následující strava je navržena na pět dní, během nichž se složení pokrmů neustále opakuje s malými obměnami dle vaší chuti.

Snídaně:

Vařené vejce, zelený čaj s plátkem sýra

Oběd:

Strouhané jablko s mrkví, přidat můžete trochu medu, zázvoru nebo skořice.

Večeře:

Vařená nebo grilovaná kuřecí prsa se salátem z bílého zelí, okurky, celeru, cibule a ledového salátu, zalitý lžící olivového nebo slunečnicového oleje a zasypaný čerstvými bylinkami. Kuře můžete nahradit i jiným libovým masem nebo rybou.

Budete-li mít chuť na menší svačinu mezi hlavními jídly, dopřejte si grapefruit, zelené jablko, mandarinky, kiwi nebo pomeranč.

Než se vrhnete na bílkovinou dietu, vždy se nejdříve poraďte se svým lékařem. Neměli by ji držet lidé s poruchou funkce gastrointestinálního traktu a ledvin.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: interesno.fun