Zablokované fekálie ve střevech mohou způsobovat závažné zdravotní komplikace. Rozhýbejte svá střeva s těmito potravinami

Blokace výkalů ve střevech je nepříjemným stavem, který bez dalšího řešení může způsobit závažné komplikace, jako jsou fekální kameny, střevní obstrukce, ulcerózní kolitida a rakovina střev. V takových případech byste neměli podcenit návštěvu lékaře, jenž vám předepíše vhodnou léčbu. Příčiny stagnace výkalů ve střevech mohou být špatná strava, žádná fyzická aktivita nebo sedavý životní styl. K podpoře předepsané léčby můžete začít konzumovat následující potraviny.

Mrkev

Obsahuje velké množství vitamínů (A, B, C, E, PP), stopových prvků (sodík, hořčík, draslík a vápník) a vlákninu, která je nezbytná pro správnou funkci střev. Mrkev podpoří pohyb výkalů ve střevech.

Švestky

Švestky jsou přírodním projímadlem, které, stejně jako mrkev, obsahují veliké množství vitamínů a minerálů. Můžete jíst švestky čerstvé nebo i ve formě odvaru. Velice užitečná je směs švestek, medu a ořechů.

Meruňky

Sušené meruňky mají mírný projímavý účinek.

Voda

Pro normální fungování těla se doporučuje vypít 1,5 – 2,5 litru čisté vody denně.

Otruby

Obsahují obrovské množství vlákniny. Uvařte si otrubovou kaši a rozhýbejte svá střeva. Potíže vás nebudou již déle trápit.

Jak se vám dnešní článek líbil? Neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: interesno.fun