Jaký vliv může mít časté pořizování selfie fotografií na vaše duševní zdraví

Selfie představuje pořizování fotografií sebe samých, na čemž není nic špatného, pokud ovšem celá situace nezajde příliš daleko. Dnešní společnost je totiž zaměřena především na fyzický vzhled – sociální sítě ovlivňují naše duševní zdraví a některé komentáře pod našimi příspěvky mohou být pro naši psychiku velice škodlivé.

Temná trojice

Už jste někdy slyšeli o termínu „temná trojice“? Jedná se o kombinaci machiavelismu, narcismu a psychopatie. Machiavelismus se projevuje bezohlednou mazaností, klamem a nečestností, narcismus zahrnuje neskutečnou fascinaci sebe samých a nadměrnou sebeláskou a psychopatie je duševní poruchou, kdy se jednotlivci chovají amorálně a antisociálně, nejsou schopni milovat ostatní a nemají zdravý osobní vztah.

Vědci zjistili, že exituje spojitost mezi jednotlivci pořizujícími selfie fotografie a sklonem následovat podmínky „temné trojice“. Výzkum dokonce ukázal, že ženy mají mnohem méně charakteristik „temné trojice“ než muži. Nadměrné pořizování selfie fotografií a očekávání reakcí na sociálních sítích může s postupem času přejít až k narušení sebeobjektivnosti.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: healthyfoodhouse.com