Základy sebeobrany, které by měla znát každá žena. Zajistěte si cestu k útěku

Často chodíte za tmy sama domů? Probíhají vám hlavou myšlenky na všechny ty strašlivé zprávy v televizi o přepadených ženách a naskakuje vám s každým krokem husí kůže? Všechny to známe, ať už bydlíme ve městě nebo na vesnici. Proto je pro každou ženu dobré naučit se základy sebeobrany pro tyto případy. My vám dnes ukážeme několik základních, které by vám jednou mohly zachránit život.

Úder patou dlaně

Pata dlaně je nejtlustší a nejsilnější částí ruky, jejíž využití dokáže zabránit riziku poranění prstů. Zaměřte se tedy na slabá místa útočníka, jako je například oblast pod bradou nebo nos.

Kopanec do třísel

Prudký kopanec do slabin, ať už u mužů nebo i u žen, může být velice účinnou zbraní, jak si pomoci k útěku. K tomu můžete přidat také místa, jako je koleno nebo holeň, která patří taktéž mezi zvláště bolestivá.

Tahání za vlasy

Otočte se ke svému útočníkovi čelem a vytáhněte ho za vlasy. Druhou rukou mu dloubněte do očí nebo kopněte do třísel.

Moment překvapení

Pokud se útočník automaticky vrhne po vaší kabelce, například z levé strany, vyrazte proti němu svou levou stranou a pravou rukou udeřte do nosu nebo krku.

Útěk z napadení zezadu

Pokud se na vás útočník vrhne zezadu a vy se ocitnete v sevření, snižte své těžiště do podřepu s roztaženýma nohama. Nakloňte se a vystrčte hýždě proti útočníkovi. Nebude vás tak moci škrtit a tahat směrem dozadu. Poté jej překvapte tím, že mu dupnete na nohu, praštíte do třísel nebo hlavou vrazíte do jeho obličeje.

Zdály se vám dnešní informace užitečné? Máte vy nebo někdo z vašeho okolí zkušenosti s přepadením? Dejte nám vědět své názory do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com