Trpí vaše miminko vyrážkou z plenek? Známe metody, jak mu rychle a bezpečně ulevit

Pokud jste novopečenou maminkou či tatínkem a jedná se o vašeho prvního potomka, nastal čas doplnit si další znalosti. Tentokrát o tom, jak se vypořádat s vyrážkou způsobenou plenkami. Normálně se objeví červená, šupinatá vyrážka v tříslech a na genitáliích, která ale není pro miminko nijak nebezpečná. Přesto je lepší ji řešit a čím dříve, tím lépe. Vyrážky se lze zbavit následujícími způsoby. Nejdříve si ale řekneme, jaké jsou její příčiny.

Příčiny vzniku vyrážky

Pamatujte si, že tento stav je zcela normální a běžný, takže se nejedná o nic nebezpečného. Může být vyvolán několika následujícími faktory:

  • Citlivá pokožka
  • Změna stravy
  • Nové výrobky aplikované na kůži
  • Špatně sedící plenka
  • Podráždění z moči nebo ze stolice

Primárními opatřeními jsou především udržovat své dítě v čistotě a suchu a občas také bez plen. Měli byste se také ujistit, že plenka dobře sedí a není příliš těsná. Pokud se vyrážka přece jen objeví, můžete se s ní vypořádat následujícími způsoby.

Kokosový olej

Kokosový olej je antimykotikum a antibakteriální látka, což z něj činí jeden z nejideálnějších prostředků pro léčbu vyrážky.

Bílý ocet

Smíchejte lžičku bílého octa se šálkem čisté vody a rozetřete roztok na postižená místa.

Mateřské mléko

Mateřské mléko obsahuje protilátky, které mohou bojovat s nemocemi, aniž by způsobovaly zánět. Jedná se o celkem silný materiál, který lze použít na vyrážku beze strachu. Naneste proto pár kapek mateřského mléka na vyrážku a počkejte až přirozeně zaschne. V tu chvíli začne působit jeho kouzlo. Dejte dítěti čistou plenku.

Vazelína

Vazelínu by si měl pořídit každý rodič. Věřte, že se pro vás vazelína stane skutečnou nutností. Je vysoce hydratační a působí jako bariéra mezi jemnou pokožkou dítěte a strukturou plenky.

Jogurt

Pokud je vyrážka vyvolána kvasinkovou infekcí, otevřete lednici a vezměte si jogurt jako první pomoc. Potřete vyrážku a uvidíte, jak se vašemu miminku uleví. Jedná se o zcela bezpečné a rychlé řešení.

Jak se vám dnešní tipy líbily? Pokud ano, neváhejte je sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: experthometips.com