Trpíte nadměrným pocením nebo naopak nevyprodukujete ani kapku? Řekneme vám, co to vypovídá o vašem zdraví

Zvýšená fyzická aktivita nás nutí produkovat více potu, je to logické a jedná se o něco, s čím se musí počítat. Takové příčiny nás tím pádem nijak nevyděsí, problém vyřešíme sprchou nebo použitím deodorantu. Ovšem potíme-li se mnohem více, než je obvyklé, nebo dokonce naopak nevyprodukujeme ani kapku potu, měli bychom se více zaměřit na naše zdraví. Zde je seznam věcí, které o nás může prozradit náš pot.

Nedostatek sodíku

V důsledku dlouhodobého pocení dochází ke ztrátě sodíku, což vede k jeho nerovnováze v těle. Pokud se nadměrně potíte, pijte kokosovou vodu, abyste doplnili potřebné zásoby sodíku.

Jste ve stresu

Hyperhidróza, nadměrné pocení, může být známkou nedostatku společenského uznání, jenž může vyvolat chronický stres a příznaky deprese. Jednoduše řečeno, porucha autonomního nervového systému může být viníkem nadměrného pocení. Pocení ze stresu lze snadno identifikovat, a sice na základě jeho pachu, který má tendenci být ostřejším než pot způsobený například silným horkem.

Trpíte anhidrózou

Situace může být i opačná. Nebudete-li se potit téměř vůbec, můžete trpět stavem zvaným anhidróza. Anhidróza znamená, že se tělo nedokáže ochladit, což může vést od přehřátí až k úpalu. Další příznaky spojené s nedostatkem potu jsou:

  • Závratě
  • Svalové křeče nebo slabost
  • Zarudnutí
  • Horkost

Nejste ve formě

Pokud se příliš nepotíte, a to zejména během fyzické aktivity, mohlo by to být znamením, že byste měli začít více trénovat. Lidé, kteří cvičí pravidelně, dokáží produkovat pot rychleji a intenzivněji.

Jak jste na tom vy? Pomohly vám dnešní zajímavé informace? Neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou, ať i oni ověří, jak jsou na tom.

Zdroj: womenworking.com