Tuhé mýdlo nepatří jen do koupelny. Můžete ho použít i na bolestivé křeče nebo zamlžená okna

Zřejmě každému z nás se v koupelně povaluje jedno nebo dvě mýdla, které používáme jen za jedním jediným účelem, a sice k mytí rukou. Ovšem ve skutečnosti existuje spousta skvělých věcí, které s mýdlem můžeme dělat a neomezovat jej pouze k jednomu způsobu použití. Obyčejným mýdlem totiž můžete tapetu ze stěny nebo povolit těžce otevíratelný šuplík. S čím vším vám mýdlo může pomoci, se dočtete v následujícím seznamu.

Těžce otevíratelná zásuvka

Mýdlo dokáže uvolnit těžce otevíratelnou zásuvku od komody nebo skříně. Stačí, když suchým mýdlem potřete panty a celý obvod šuplíku.

Změkčení kožených bot

Nové kožené boty jsou tvrdé a mohou způsobit puchýře. Chcete-li boty povolit rychleji, otřete jejich vnitřek mokrým mýdlem. Třete, dokud horní vrstva mýdla nebude vstřebána do bot.

Odstranění tapet

Odstranění tapet ze stěny je doslova horor. Kousek po kousku odlupovat přilepenou tapetu může trvat i celé dny a stát vás spoustu nervů. Rozpusťte mýdlo ve vodě a vytvořte si mýdlový roztok, který vám po nastříkaní na tapetu ulehčí její odstranění.

Uvolnění těsného prstenu

Pokud vás trápí těsný prstýnek, který ne a ne jít dolu, nepropadejte panice. S trochou mokrého mýdla prsten snadno sundáte. Třete mýdlem kolem prstenu a po celé délce prstu, dokud se kroužek nezačne posouvat.

Ochrana před zamlžením

Pokud chcete zabránit mlžení zrcadel během sprchování, pomažte je trochou mýdla, než vlezete do sprchy. Mýdlo poté stačí otřít čistým hadříkem. Tuto techniku můžete použít také na své brýle.

Pomoc při křečích v nohou

Pokud vás v noci často trápí bolestivé křeče v nohou, zkuste mezi matraci a prostěradlo vložit mýdlo. Oleje z mýdla zklidní nohy a zabrání křečím. Zkuste to schválně na jednu noc a budete překvapeni, jak dobře tento trik funguje.