Tupou bolest nohou po náročném dni může být vyřešit během chvilky pomocí těchto jednoduchých cviků

Po těžké práci, intenzivním sportování nebo naopak nedostatku pohybu se v našich dolních končetinách, kolenou a kyčlích může začít vyvíjet tupá bolest. Když bolest nebudeme nijak řešit, může ovlivnit celé naše tělo. Proto jsme pro vás sestavili seznam jednoduchých cvičení, která vám pomohou bolest zmírnit.

Chůze po špičkách

Toto cvičení nevyžaduje žádné cvičební pomůcky a navíc je snadno proveditelné. Choďte po prstech u nohou nejméně 5 – 15 minut. Zastavte se, jakmile se budete cítit unaveni.

Kroužení kotníků

Zvedněte jednu nohu a asi 10x zakružte kotníkem jedním směrem a poté druhým. Vyměňte nohy.

Dřepy o zeď

Postavte se proti zdi s roztaženýma nohama na šířku ramen. Pomalu začněte dělat dřepy a přitom se stále držte stěny. V dřepu držte pozici asi 10 vteřin. Hlavně se nepřepínejte, cvičte tak, jak zvládnete.

Rolování

Položte jedno chodidlo na míček, například tenisový, a rolujte nohou dopředu a dozadu, abyste chodidlo pořádně promasírovali.

Kroucení prsty u nohou

Několikrát zakruťte prsty u nohou. Zkuste si doma najít třeba nějakou pomůcku, kolem které můžete prsty obtočit nebo se pokusit věc zvednout ze země.

Odpor nohou

Omotejte kus pásky kolem chodidla a tahejte za oba konce tak, aby se prsty u nohou ohnuly směrem k vašemu tělu. Poté nohy vyměňte.

Teď už víte, co dělat, jakmile vás přepadne bolest nohou, podělte se o tyto informace i se svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com