Co může barva vaší menstruace vypovídat o vašem celkovém zdraví

Pravidelné opakování menstruačního cyklu každý měsíc je u žen známkou dobrého zdraví. Ale nejen to! I zbarvení vylučované krve je skvělým ukazatelem toho, jak na tom žena se svým zdravím je, a proto, i když se nemusí jednat o hezký pohled, byste měla věnovat pozornost barvě menstruační krve. Aby to pro vás bylo jednodušší, shromáždili jsme informace, jak barva menstruace může určit stav vašeho zdraví.

Hnědá

Hnědá barva může znamenat normální průtok krve, která delší dobu seděla v děloze a neoxidovala. Znamená to tedy, že se zbavujete staré krve, jež nebyla vyloučena v předchozím cyklu. Na druhou stranu může hnědá barva indikovat časné příznaky těhotenství nebo potrat. Pokud jste těhotná nebo máte podezření, že jste v jiném stavu, je důležité poradit se s lékařem.

Tmavě červená

Špinění, poporodní výtok nebo dokonce infekce. To vše může znamenat tmavě červená menstruace, ale obvykle signalizuje konec menstruačního období.

Jasně červená

Jedná se o odstín zdravého výtoku. Jasně červená barva se vyskytuje především na začátku menstruace, protože je čerstvá, ale i přesto je třeba být obezřetná, protože může znamenat přítomnost infekce (kapavka nebo chlamydie), pokud je špinění mezi menstruačními cykly jasně červené. Během těhotenství se může jednat o nástup potratu nebo časného porodu.

Černá

Může znamenat starou krev, která nebyla odstraněna v předchozím cyklu, ale může se také jednat o příznak potratu.

Růžový

Růžová barva většinou znamená klasické špinění nebo poporodní výtok, také nízkou hladinu estrogenu nebo počátky potratu.

Oranžová

Může se jednat o těhotenství, zvláště nevrátí-li se barva zpět na červenou. Oranžová může také poukazovat na bakteriální infekci nebo pohlavně přenosné onemocnění.

Šedá

Šedá menstruace je dobrým důvodem, proč zavolat lékaře, protože se často jedná o bakteriální vaginózu nebo potrat.

Nikdy neberte zbarvení své menstruace na lehkou váhu. Pokud máte jakékoliv podezření, je vždy lepší navštívit svého lékaře. Neváhejte článek sdílet mezi svými kamarádkami a varujte je před možnými zdravotními komplikacemi.

Zdroj: womenworking.com