Zbavit se břišního tuku nemusí být složité. Stačí jen nahradit určité potraviny jinými

Břišní tuk často způsobuje ztrátu sebevědomí ohledně našeho těla, ovšem existují různé způsoby, jak jeho množství snížit a ztratit tak pár centimetrů v pase. Porazit nadýmání nebo uvolnit trávení a získat zpět ploché břicho může být dosaženo pár jednoduchými změnami v jídle. Konkrétně je třeba nahradit některé potraviny jinými, vhodnějšími pro zdravý životní styl.

Celozrnné pečivo místo bílého pečiva

Bílé pečivo, těstoviny nebo sladké pečivo jsou příčinami nafouknutého žaludku. Veškerý cukr, který tělo nepoužije jako energii, uloží později do svalů a jater. To vede k zadržování vody v těle a pocitu nadýmání. Vyměňte rafinované sacharidy za složité, jako je celozrnné pečivo nebo sladké brambory. Mají vyšší obsah vlákniny a nenutí tělo ukládat tolik vody a vy se vyhnete nafouknutému břichu.

Suchý oves místo obilovin

Ačkoli spousta vlákniny může pomoci v procesu hubnutí, není vláknina jako vláknina. Nejlepší je ta, která na sebe váže vodu a tvoří hustý gel, který se usazuje ve střevě. Tím se pohyb potravy trávicím systémem zpomalí a konečným výsledkem je delší pocit plnosti a snížená chuť k jídlu.

Zelený čaj místo kávy

Káva je sice lahodným nápojem, ale pro náš žaludek žádné extra výhody nemá. Některé kávové nápoje mohou být oslazeny kukuřičným sirupem nebo agávovým nektarem, které obsahují fruktózu a ta způsobuje plynatost a nadýmání. Zvolte proto raději zelený čaj.

Ryby místo zpracovaného masa

Bílkovina je nejdůležitější makronutrient, pokud jde o ztrátu břišního tuku. Lidé, kteří jí více lepších bílkovin, měli méně břišního tuku. Snažte se tedy zvýšit příjem potravin s vysokým obsahem bílkovin, jako jsou celá vejce, ryby, mořské plody, luštěniny, ořechy, maso a mléčné výrobky.

Jakým potravinám dáváte přednost vy? Dejte nám vědět své zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com