Turista našel v Tatrách kameru. Podíval se na poslední záznam a ztuhl. Video ukázalo záběry, ze kterých mrazí

Před pár dny narazil jeden z polských turistů při toulce na tatranském Baranimi Rogi na slovenské straně na GoPro kameru. Když si na kameře přehrál poslední záznam, zamrazilo ho v zádech. A rozhodně za to nemohly nízké teploty. 

Turista ihned začal jednat

Polák věděl, že situaci nemůže jen tak ignorovat, okamžitě začal jednat. Požádal o pomoc slovenskou horskou záchrannou službu, které předa šokující záběry. Na kameře je vidět, jak si lyžaři užívají krásný den. O chvíli později se však odehrává skutečné drama. Lavina začíná unášet lyžaře. V pozadí slyšíte výkřiky.

Video vyvolávalo spoustu otázek

Polský turista chtěl za každou cenu znát odpovědi na otázky, které ho pronásledují od zhlédnutí videa. Byli lyžaři zraněni? Komu by měl být nalezený fotoaparát vrácen? Podle informací portálu „Tatromaniak“ se měla zaznamenaná událost odehrát 10. května, tedy teprve před pár měsíci. Přežili vůbec všichni?

Situace na videu vypadala nebezpečněji

Jak se ukázalo, ten den otec se synem spadli asi 150 metrů dolů následkem laviny. Naštěstí situace na videu vypadala nebezpečněji, než ve skutečnosti byla. Chlapcův otec měl poraněná záda, kyčle a stehna, ale 10letému chlapci se nic nestalo. Chlapec došel na Téryho chatu a požádal o pomoc pro svého otce.

Lyžaři, které lavina zachytila, ztratili fotoaparát a nedokázali jej nalézt. Nakonec si díky polskému turistovi konečně našel cestu zpět ke svým majitelům, jež jsou naštěstí živí a zdraví.

Úvodní obrázek: ekremozturk / Shutterstock, Zdroj: Niezalezna.pl