Typické chování manipulátora. Nenechte se jím ovlivnit a odhalte jeho skryté motivy

Lidé přicházejí do našich životů z různých důvodů. Někteří zanechávají pozitivní stopu, zatímco jiní po sobě zanechají jen negativitu. Skutečné přátele je velmi těžké najít. Lidé se skrytými motivy umí často velmi dobře zakrýt své sobecké záměry a my si neuvědomujeme, jak nás využili nebo co nám vzali, dokud není příliš pozdě.

Neobvyklá řeč těla nebo oční kontakt

Ti, kdo mají skryté motivy, jsou dobře zvyklí lhát. Lháři vědí, že aby se jim věřilo, musí zůstat chladní, klidní a sebejistí a jejich řeč těla ani oční kontakt je nesmí prozradit. Přesto je možné, že budou na první pohled působit nekomfortně, nebudou se vám dívat do očí a mohou být lehce nervózní. Známkou lhaní je také nadměrné mrkání, polykání nebo pocení dlaní.

Pořád mluví o tom samém

Zatímco lidé se skrytými motivy se mohou dostat do vašeho života poměrně snadno, ne vždy se jim daří dosahovat toho, co si na začátku vytyčili. Proto bude stále patrnější, že se jejich hovory neustále točí okolo toho samého tématu, tedy toho, proč za vámi vůbec přišli. Budou stále mluvit o tom, co chtějí, abyste udělali, a pokusí se vás přesvědčit, že je to dobrý nápad. Pokud se vám tato manipulace nelíbí a chcete jim dát najevo, že tohle na vás skutečně neplatí, změňte téma pokaždé, když budou o tomto problému chtít mluvit.

Vaše intuice vás před nimi varuje

I když ne vždy intuici nasloucháme, pokud vás varuje před nějakým člověkem, obvykle se nemýlí. Poté, co přestanete mluvit s někým, kdo vámi manipuluje, můžete se cítit frustrovaní, zmatení a nepochopení. Pokud máte pocit, že něco není tak zcela v pořádku, neignorujte to. Jedním ze způsobů, jak poznat někoho se skrytými motivy je to, jaké ve vás tato osoba vyvolává pocity. Pokud po rozhovoru s tímto člověkem zažíváte negativní emoce, je to varovné znamení, které byste neměli ignorovat.

Používají taktiku, aby vás přesvědčili

Lidé se skrytými motivy žijí tak, jako by hráli hru. Jejich cílem je manipulovat s vámi, aby vyhráli a získali to, co chtějí. Pravděpodobně použijí různé metody přesvědčování, a když se podíváte pozorně, začnete vidět jejich herní strategii.

Nikdy nejste středem konverzace

Manipulativní lidé se soustředí pouze na to, co chtějí a jak toho dosáhnou. Mohou předstírat, že se zajímají o vás nebo o váš osobní život, ale konverzace se nějak vždy obrátí k nim a jejich potřebám. Jakmile si uvědomíte, že někdo ve vašem životě má skryté motivy, můžete se rozhodnout, že ze svého života odstraníte negativitu a pročistíte vzduch. Není nutné trpět žádnou formou manipulace a potenciálnímu manipulátorovi dejte najevo, že víte, o co mu jde, a nehodláte hrát jeho hru. To jej zaskočí a možná vám konečně dá pokoj.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Powerofpositivity.com