Typy tělesného tuku podle toho, kde přesně se v těle hromadí. Zdroj problému vám pomůže efektivně zhubnout

Existuje nespočet způsobů, jak se zbavit přebytečných kil. Zvláště na internetu najdete stovky studií a tipů. Jediným problémem však je, že tyto rady nelze aplikovat na všechny stejně. Co jednomu pomůže, může druhému uškodit. Abychom mohli efektivně hubnout, musíme nejprve přesně pochopit, co naši nadváhu způsobuje. Výzkum identifikoval 6 různých typů tělesného tuku podle toho, kde přesně se v těle hromadí.

Celá horní část těla

Tento typ tuku se obvykle začne hromadit, když konzumujete více kalorií, než spálíte. Hlavní příčinou je tedy přejídání a nedostatek pohybu. Pravidelně cvičte, protože tento typ tělesného tuku se objevuje kvůli nedostatku fyzické aktivity. Dobrou volbou může být například aerobik, ale pomoci může i chůze nebo 30 minut běhání denně. Zapomeňte na rafinovaný cukr a slazené nealkoholické nápoje.

Podbřišek

Stres, deprese a úzkost, mimo jiné, mohou způsobit hromadění tuku v této části těla. Řešení je tedy jasné, vyhněte se stresu a naučte se relaxovat. Stresový hormon kortizol způsobuje hromadění tuku v podbřišku, zkuste proto meditaci nebo dechová cvičení. Pijte zelený čaj, je to skvělý spalovač tuků.

Spodní část těla

Jedním z důvodů, proč jsou vaše stehna silnější, než byste chtěli, je, že konzumujete příliš mnoho lepku. Pokud nejste spokojeni s tloušťkou vašich stehen, bylo by dobré zvážit bezlepkovou dietu. Zároveň nevynechávejte schody, raději stoupejte po svých, než abyste použili výtah. Spálíte tuk a vytvarujete nohy. Nenechte si také ujít snídani. Pokud svůj metabolismus nenastartujete hned ráno, budete mít hlad po celý den. Nakonec sníte více, než potřebujete.

Spodní část těla a dolní končetiny

Tento problém je častý u žen, které mají problémy s krevním oběhem v dolních končetinách nebo jsou těhotné, kdy jim v tomto období nohy otékají. Vyhýbejte se slaným jídlům, protože sůl zadržuje tekutiny v těle. Neseďte na jednom místě déle než 30 minut, snažte se pravidelně vstávat a trochu se procházet.

Břicho

Nadměrná konzumace alkoholu zvětšuje vaše bříško, proto se ujistěte, že alkohol pijete pouze s mírou, protože většina kalorií v něm obsažená se ukládá na kolem vašeho žaludku.

Břicho a záda

Hlavním důvodem může být fyzická nečinnost, takže je-li to i váš případ, musíte se začít více hýbat. Ujistěte se, že dostatečně spíte. Deficit spánku může způsobit změny v hormonální homeostáze, zvýšit chuť k jídlu a vést k obezitě, přičemž tuk se hromadí především v oblasti břicha a zad. Jezte více potravin bohatých na vlákninu. Tím snížíte chuť k jídlu a absorbujete méně kalorií z jídla, vaše břicho a záda budou vypadat lépe.

Úvodní obrázek: Depositphotos, Zdroj: Webmd.com