Týraný pejsek pitbula byl zachráněn před tyranem. Adoptivní rodině se poté hrdinsky odvděčil

Před rokem a půl zachránil přítel Candie Merchantové pitbula jménem Charlie od majitelů, kteří se o něj nestarali a týrali jej. Charlie jim od té doby vrací svou přízeň a náklonnost, jak jen to jde, a stal se věrným ochráncem rodiny.

Nešťastná událost

Charlie si je totiž moc dobře vědom, jaké úžasné pomoci se mu dostalo – přišel z rodiny, kde neměl žádné hračky, pelíšek, místo, kde by se ukryl a kde by jej někdo pohladil, do domova, kde má všechno, a ještě mnohem víc. Charlie je zvyklý pečovat o všechny členy domácnosti a mít neustále přehled o tom, jak se jim daří a co dělají.

Především má hluboké pouto s třemi dětmi, ale nejbližší vztah má s čtrnáctiletým synem Donaldem. A Charlie se ukázal jako hrdina, když zachránil život svého nejlepšího přítele. 

Minulý měsíc byl Donald v kůlně, kde hledal svůj rybářský prut a zásoby na rybaření, když si všiml, že okolo lítá sršeň. Bohužel, než se Donald stihl dostat pryč, sršeň ho bodl.

Rychlý zásah

Charlie přitom bedlivě sledoval Donalda z okna obývacího pokoje, zatímco zbytek rodiny uklízel a nikdo si nevšiml, že sršeň Donalda bodnul. „Charlie začal v panice běhat sem a tam, štěkal na okno, třásl se a my jsme věděli, že to jistě musí mít nějaký důvod, protože Charlie jinak neštěká,“ popsal zbytek rodiny Charlieho reakci. Charlie dobře věděl, že Donald má potíže a nezastavil se, dokud si toho rodiče nevšimli a nešli se podívat.

Rodiče pak konečně zaregistrovali venku na trávě syna, který tam nehybně ležel, a snažil se dýchat. Vyběhli ven, Charlie je následoval a stále štěkal na poplach. Nikdo totiž nevěděl, že Donald je silně alergický na bodnutí sršně, nikdy předtím se nic podobného nestalo. Naštěstí měli po ruce léky na zmírnění reakce a ihned zavolali lékařskou pomoc. Vše dobře dopadlo a Donald byl za pár dní zase zcela v pořádku.

Nehne se ani na krok

Od té doby se však Charlieho chování velmi změnilo. Odmítal Donalda opustit, byť i jen na pár minut – dokonce vyžadoval, aby ho mohl následovat všude – třeba i na toaletu. Donald a jeho rodina nemohou být Charliemu vděčnější. Nyní vědí, že s ním budou vždycky v bezpečí a on se postará, aby se nikomu z rodiny nic zlého nestalo. Je jisté, že pokud by se Charlie nesnažil získat pozornost všech z rodiny, byl by Donald pravděpodobně mrtvý. Rodiče jsou mu nesmírně vděční a říkají, že takový zázrak jim seslalo samo nebe.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Thedodo.com