Týraný pes se upnul na batole, všech ostatních se bojí

Elizabeth Spence a její manžel adoptovali z útulku pro opuštěné psy devítiletou fenku rasy anglický pointer. Ze statného psa zbyla jen rozechvělá troska, jeho předchozí majitel ho totiž týral, a tak se pes začal bát prakticky všeho a všech. Manželé Spenceovi se však rozhodli dát vyděšenému psíku novou naději na šťastný život – a ta se vyplnila, i když poněkud nečekaným způsobem. Nebohý pes se totiž upnul na toho nejnepravděpodobnějšího člena domácnosti, na Elizabethina syna Archieho.

Týrané zvíře podlehlo kouzlu bezelstného dítěte

Manželé Spenceovi jsou ve svém bydlišti láskou ke zvířatům proslulí. Týraná fenka anglického pointera Nora je již jejich třetím adoptovaným psem, který potřeboval nový domov. Tito lidé poskytují lásku zejména těm zvířatům, o která nikdo jiný nestojí. Vedle svých třech dětí proto sdílejí domácnost spolu s dalšími šesti němými tvářemi, kterých se jejich původní majitelé zřekli.

„V kteroukoliv denní dobu je možné najít v okolí našeho domu hromadu dětí, koček nebo psů,“ uvedla se smíchem Elizabeth pro časopis The Dodo. Fenka Nora se ale i po několika měsících strávených se Spenceovými neuvěřitelně bojí snad úplně všeho. Tedy kromě nejmladšího člena domácnosti, chlapce v batolecím věku jménem Archie. Toho si velmi oblíbila.

„Archie je nesmírně uvolněné, šťastné a dobromyslné dítě a zdá se, že všechna zvířata na to velmi dobře reagují. Zejména pak Nora,“ usmívá se Elizabeth.

Fenka Nora se od chlapce odmítá vzdálit

Poté, co se stala právoplatnou členkou domácnosti, Fenka Nora ihned přilnula k maličkému blonďatému batoleti, které jí učarovalo svou bezelstností. Fenka se od Archieho nehne ani na krok. Kamkoliv se malý chlapec pohne, Nora je mu v patách.

„Když se Archie koupe, Nora leží na podlaze vedle a čeká, až se syn dostane z vany ven. Kdykoliv šmejdí v mých skříních i když rozhází všechno jídlo po podlaze, Nora je tam a fandí mu,“ směje se matka Elizabeth. Vedle Archieho se Nora zkrátka cítí bezpečně.

https://www.instagram.com/p/BWiiLU5F49l/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/p/BPP-35xgTdy/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/p/BYwkNQXlgDk/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/p/BTWX7ISlZ4I/?utm_source=ig_embed

Obrázky a zdroj: Instagram Elizabeth Spence