Tyto předměty by nikdy neměly končit v záchodu. Riskujete ucpaný odpad i negativní vliv na životní prostředí

Existují určité předměty, které byste nikdy neměli splachovat do záchodu. Ačkoli toaleta v mnoha domácnostech celkem spolehlivě funguje jako druhý odpadkový koš, existují předměty, které byste do ní za žádnou cenu házet neměli. V koupelně děláte spoustu úkonů a je tedy logické, že některé věci skončí v toaletní míse, například použitá zubní nit nebo chumel vlasů po jejich vyčesání, ale věřte, že i tyto zdánlivě nevinné položky by v toaletě končit neměly.

Dětské ubrousky

I když se říká, že jsou splachovatelné, nikdy je nevhazujte do toalety. Ty jsou často příčinou ucpaného odpadu. Nerozkládají se totiž jako toaletní papír, což může nakonec způsobit problém s vodovodním systémem. Stejný problém je i s plenami a menstruačními pomůckami.

Prezervativy

Kondomy také nejsou navrženy tak, aby se ve vodě rozpadaly, takže jejich splachování může způsobit ucpání toalety a septiku.

Zubní nit

Kromě ucpaného odpadu může splachování zubní nitě ve skutečnosti způsobit poškození životního prostředí. Když se nit spláchne, v podstatě se změní na síťku, která zachytí a drží další nečistoty. Může se dokonce omotat kolem částí septického systému a spálit motor.

Léky

Pokud se ve vaší lékárničce nacházejí prošlé léky a vy se jich rozhodnete zbavit tak, že je spláchnete do záchodu, voda je nikdy zcela nerozloží. To znamená, že se léky dostanou do vody a budou mít toxický vliv na životní prostředí.

Nedopalky

Nedopalky mohou nejen ucpat odpad, ale jsou vyrobeny z toxických chemikálií, což je přesně to, co přidáváte do vody, pokud je budete splachovat do toalety.

Vlasy

Podobně jako u dentální nitě vlasy tvoří jakousi síťku. Když je spláchnete do odpadu a zachytí se ve vašich trubkách, začnou se v nich zachytávat veškeré nečistoty. Navíc se vlasy nikdy nerozloží, takže vytvářejí větší riziko ucpání vodovodního systému.

Žvýkačka

Splachování žvýkačky do záchodu je velká chyba, protože je lepkavá a nerozpustná, zvyšujete tedy riziko ucpání odpadu.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Wastewaterts.com