Při rekonstrukci byla pod podlahou nalezena 63 let stará kabelka. Nedotčený obsah poskytl unikátní pohled do minulosti

Pokud jste někdy přemýšleli, jak by vypadala časová schránka, pak by pravděpodobně měla podobu ztracené dámské kabelky. V 50. letech 20. století ztratila mladá dívka kabelku, která se našla po dlouhých 63 letech.

Rekonstrukce objevila ztracenou kabelku

Když místní tělocvična procházela rekonstrukcí, pod podlahovými prkny byl objeven poklad starý přes 60 let. Byla to plastová kabelka posetá kamínky, kterou zvenčí částečně okousali hlodavci, ale uvnitř byla stále ve skvělém stavu. Když ji otevřeli, našli uvnitř jasně červenou peněženku plnou fotografií, dva kapesníčky, tužky, nástroje na péči o nehty a kartu civilní obrany a další.

Karta civilní obrany se používala během studené války k prokázání toho, že daná osoba byla vyškolena pro případ národní nouze. Byl tam také kalendář nastavený na duben 1959. Pravděpodobně to znamená, že se taška ten měsíc a rok ztratila.

Kdo byla majitelka nalezené kabelky?

Patřila dospívající dívce, jejíž snímky a jméno byly uvnitř. Mluvčí města uvedla, že nikoho s tímto jménem nezná, stejně tak obdržela negativní odpovědi, když se na dotyčnou dívku vyptávala okolí. Kabelka byla tedy odvezena na magistrát a tam uložena v naději, že se o ni někdo přihlásí.

Při slavnostním otevření nové tělocvičny byla taška a její obsah vystaveny v domnění, že někdo ženu na fotografii pozná. Ovšem opět žádné štěstí. Jméno dívky se nenašlo ani v ročenkách nebo školních záznamech. Do boje byly tedy zapojeny sociální sítě. Jakmile bylo video s nálezem sdíleno na Facebooku, do pár hodin město někdo kontaktoval.

Kabelka byla předána rodinným příslušníkům

Ukázalo se, že dívku nelze najít ve starých ročenkách, protože jméno nalezené v kabelce nebylo celé. Majitelka tašky bohužel zemřela v roce 2015, ale zůstala po ní spousta rodinných příslušníků, kteří se zajímají o tuto časovou schránku, kterou po sobě zanechala. Její děti i vnoučata byly rády, že našly něco, co patřilo jejich milované matce a babičce. „Nahlédnout do života naší maminky v dospívání bylo sladké překvapení,“ uvedla dcera.

Úvodní obrázek: Joe Haupt/Creative Commons Attribution 2.0, Zdroj: Spotlightstories.co