Matka se brání výhružkám smrtí. Lidé jsou zděšeni ze způsobu, jakým učí plavat osmiměsíční batole. Jaký názor na to máte vy?

Minulý rok sdílela maminka Krysta Meyer video se svým 8měsíčním synem Oliverem. Je na něm zachycená situace, kdy je miminko hozeno do vody lektorkou plavání a poté za ním skočí do vody, aby chlapci pomohla. Reakce byly velmi různorodé – někteří lidé jej považovali za velmi výchovné, jiní byli rozhořčeni tím, co viděli.

Výhružky smrtí

Mnoho rodičů se snaží vést své děti k plavání. Obvykle se doporučuje začít s tím už od tří měsíců. Přestože děti mají takzvaný potápěčský reflex, někteří uživatelé internetu poznamenali, že nikdy neviděli dítě vržené do vody tak bez přípravy, a tak daleko. Krysta se snažila bránit se proti veškeré kritice, které se jí dostalo. Podlé ní jsou reakce přehnané, protože lidé už nevidí, co se dělo předtím ani potom a celá situace byla vytržená z kontextu.

Matka reakcím nerozumí

Krysta byla překvapená tím, že jí lidé dokonce vyhrožovali smrtí a byli skutečně agresivní. „Lidé říkají, že jsem ta nejhorší matka, že ohrožuji své děti, že je traumatizuji.“ Chce lidem dát vědět, že to nebyla obyčejná lekce plavání. Jednalo se o kurz přežití pro kojence, který byl organizovaný v Little Fins Swim School v Colorado Springs.

Lekce do života

Majitelka plavecké školy Lauri Amrmstrongová říká, že učí osmiměsíční děti, jak se ve vodě pohybovat bezpečně a umět reagovat i na nepředvídané situace. Bezpečnost dětí je na prvním místě. Podle Lauri nelze význam těchto lekcí podceňovat. Pokud poté děti skutečně spadnou do vody, vědí lépe, co mají dělat a jak se sami zachránit. Krysta se po této lekci cítí mnohem jistější, když se její děti pohybují okolo vody a nebojí se s nimi chodit do bazénu ani do moře.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Nieuwsfeitje.nl