Modrá pilulka není jen pro muže. Účinky u žen mnohé překvapí

Vývoj modré pilulky byl skutečným zlomem v sexuálním životě mužů i žen. Viagra je mezi muži oblíbená dodnes, pomáhá jim v jejich výkonu a brání dostat se do situace, ve které se většina mužů cítí trapně. Napadlo vás ale někdy, co by se stalo, kdyby ji užívaly ženy?

Účinky Viagry na ženy

Existuje spousta mužů, kteří mají potíže s potencí, díky Viagře si ale mohou oddechnout. Modrá tabletka obsahuje sildenafil, který způsobuje rozšíření krevních cév. A jak se ukazuje, má účinky i na ženy. Journal of American Medical Association se rozhodl provést studii na skupině 100 dobrovolnic ve věku 18 – 50 let. Měli užívat Viagru dva měsíce, hodinu před pohlavním stykem.

Výsledky studie

U každé z žen byla před začátkem experimentu diagnostikována sexuální dysfunkce od problémů vzrušit se až po neschopnost dosáhnout orgasmu. Všechny ženy byly také léčeny s depresí. Ukázalo se, že celých 75% žen po užití Viagry zaznamenalo výrazné zlepšení jejich sexuálního života, zejména pokud jde o dosažení orgasmu. Dochází k většímu prokrvení a orgasmus je intenzivnější.

Vedlejší účinky

Bohužel se také objevily vedlejší účinky, jako jsou návaly horka a bolesti hlavy, proto lékaři ženám mužskou pilulku příliš nedoporučují. Pro ženy jsou jistě jiné, vhodnější prostředky, jak podpořit svůj sexuální život a znovu najít chuť na sex.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: O2.pl