Účinná cvičení na dvojitou bradu. Rozpohybujte čelist i krk a máte vyhráno

Přesto, že je dvojitá brada často spojována s přibýváním na váze, neměli bychom zapomínat, že hraje určitou roli také genetika, čas a životní styl. Všechno se dá ale řešit, v tomto případě především správným cvičením. Ano, i cvičení na dvojitou bradu existuje! Pokud jste o něm nevěděli, nechte se inspirovat následujícími cviky a rozlučte se s druhou bradou jednou provždy.

Čelist

Zakloňte hlavu pod úhlem 45 stupňů a podívejte se na strop. Otočte hlavu doprava, vysuňte spodní čelist dopředu a držte 10 vteřin. Jakmile uvolníte, opakujte totéž na druhou stranu.

Stlačení míčku

Položte míček na stůl a oblastí, které se nachází mezi bradou a krkem, se snažte udržte míček na místě tím, že na něj zatlačíte a povolíte. Opakujte proces 20 – 30krát.

Protažení krku

Opět zakloňte hlavu pod úhlem 45 stupňů a podívejte se směrem ke stropu. Přitlačte jazyk k hornímu patru a držte 10 – 15 sekund. Poté uvolněte.

Protažení čelisti

Začněte stejně jako u předchozího cvičení a zároveň vysuňte čelist dopředu. Udržujte pozici 10 – 15 vteřin a uvolněte. Otevřete ústa dokořán, pokud máte pocit, že jste příliš napjatí. Několikrát opakujte.

Protažení jazyka

Držte hlavu rovně a vyplázněte jazyk co nejvíce dopředu. Zvedněte špičku jazyka, jako kdybyste se snažili dosáhnout na nos. Držte asi 10 – 15 vteřin a uvolněte.

Změny ve stravě

Jak již bylo zmíněno, hmotnost následovaná genetikou je pravděpodobně tím nejvlivnějším faktorem, který je zodpovědný za hromadění tuku v obličeji, na krku a na bradě. Pomocí zmíněných cvičení si můžete hodně pomoci, ale pokud zároveň uskutečníte některé změny ve stravě, máte vyhráno. Zapojte do jídelníčku chia semínka a brusinky, jež obsahují kyselinu ursolovou, která je účinným nástrojem v boji proti tuku.