Účinná zbraň proti štěnicím, kterou ocení každá hospodyňka. Znaly ji už naše babičky a funguje na jedničku

Štěnice jsou nepříjemným problémem, kterému čelí mnoho domácností. Bohužel tento drobný hmyz dokáže velmi rychle ovládnout celý prostor. Existují však metody, které vám pomohou zbavit se štěnic jednou provždy.

Dlouhý boj se štěnicemi

Každý, kdo s tímto hmyzem alespoň jednou v životě bojoval, ví, že není snadné se s ním rozloučit. Vyplatí se proto znát metody, které fungují a jsou osvědčené roky. Je dost možné, že tento konkrétní způsob znaly i vaše babičky.

Štěnice se projevují určitým způsobem

O tom, že se nám v bytě zabydlely štěnice, budou svědčit červené otisky kusadel na kůži. Pokud si tedy všimneme, že naše tělo je pokryto těmito stopami, které rozhodně nejsou památkou po komářím bodnutí, je na čase se porozhlédnout po domě.

Špatně dostupná místa

Štěnice se vyskytují na špatně dostupných místech, jako je prostor pod kobercem, matracemi nebo za závěsy. Žijí ve větších skupinách. Přítomnost štěnic nás bohužel může vyjít draho – je dost možné, že některé oblečení, nábytek či jiné věci v domácnosti budeme muset zlikvidovat, protože 100% dezinfekce není možná.

Jak problémy rychle vyřešit?

Na trhu je spousta firem, které se zabývají hubením těchto škůdců. Než však sáhneme po telefonu a vytočíme jejich číslo, stojí za to vyzkoušet starou, ale mimořádně účinnou metodu. Stačí si obstarat křemelinu, kterou rozházíme na strategických místech, kde by se mohl hmyz vyskytovat, tedy v rozích nábytku, štěrbinách stěn, skříních, na parapetech oken. Nechte 7 dní působit a poté ji vysajte vysavačem. Funguje zde princip – čím déle, tím lépe. Když necháme křemelinu déle, škůdci se snáze odstraní.

Měli bychom také pamatovat na to, že v případě štěnic je mimořádně důležitá prevence. Abychom snížili riziko výskytu tohoto hmyzu v našem bytě, měli bychom často kontrolovat matrace, parapety a všechna domácí zákoutí. Čím dříve si uvědomíme, že se něco začíná dít, tím větší je šance, že štěnice nenadělají tolik škod.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Goodhousekeeping.com