Učitelka odmítla dopustit, aby si její studentka s dětskou mozkovou obrnou nechala ujít školní výlet. Vymyslela proto efektivní řešení

Učitelka pro speciální vzdělávání odmítla, aby si její studentka s dětskou mozkovou obrnou nechala ujít každoroční školní výlet. Udělala by cokoliv, aby si desetiletá dívka užila turistiku v přírodě, kterou tak miluje, stejně jako ostatní děti.

Bez chodítka nedokáže chodit

Desetiletá Maggie s dětskou mozkovou obrnou potřebuje zvláštní chodítko, které jí pomáhá pohybovat se po okolí. Miluje přírodu, ale někdy pro ni může být celkem obtížné kvůli jejímu stavu dělat zcela obyčejné věci. Takže když její třída pořádala školní výlet, bylo pro ni nemožné, aby se jej zúčastnila, jelikož v lese by mohla chodítko jen stěží používat.

Ovšem to nemohla dopustit její učitelka Helma i přesto, že to znamenalo, že po celou dobu bude nosit Maggie na zádech. „Opravdu věřím, že by si všechny děti měly tento výlet užít a Maggie je součástí této třídy, naší komunity,“ vypráví Helma.

Po zkoušce jakýchkoliv možností objevila Helma dětský nosič, který se jí  připevnil na záda. Přesto, že na něj byla Maggie už příliš veliká a první pokusy byly trochu nemotorné, zabralo to.

Dívčina matka, která neuvěřitelně ocenila učitelčino snažení a úsilí řekla: „Paní Helma to vzala osobně a strávila spoustu času sháněním tohoto vybavení pro Maggie.“ I když ji bolelo celé tělo, řekla si, že je to jen malá cena za to, aby si tato dívka užila výlet v přírodě se svými přáteli.

Tato učitelka šla za hranice své profese a my ji za to obdivujeme. Pokud s námi souhlasíte, sdílejte tento příběh mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: faithpanda.com