Úklid jednou za rok aneb Těmto místům nemusíte věnovat častou pozornost

Většina světové populace stráví úklidem 15 měsíců za celý svůj život a čtyřčlenná rodina umyje asi 5 tun nádobí. Jakmile zahájíme akci „velký úklid“ může nám to dokonce spolknout i celý víkend. Proto bychom vám rádi ušetřili čas a připomněli vám, které věci stačí čistit jen jednou za čas a netrápit se s nimi při každém větším úklidu.

Záclony

Ačkoli se na nich hromadí prach, nemusíte je každý měsíc prát ani čistit speciálními přípravky. Bohatě stačí, když je jednou za rok strčíte do pračky.

Pračka

Zde je důležité sledovat výsledky praní a „poslouchat“ svou pračku. Pokud všechno šlape tak, jak má, můžete pračku pořádně vyčistit jednou za rok. Pokud vykazuje příznaky plísní, poruchy nebo prádlo nepůsobí po vyprání čistě, věnujte jí péči častěji.

Venkovní nábytek

Venkovní nábytek je většinou jen sezónní záležitostí. Většinu roku leží někde v garáži nebo kůlně. Proto stačí, když jej pořádně vyčistíte tehdy, kdy začíná pěkné počasí, a vy víte, že nastává opět jeho čas ukázat se.

Čalouněný nábytek

I čalouněný nábytek stačí čistit jednou ročně. Nejdůležitější ale je správné čištění. V takovém případě je dobré obrátit se na odborníka.

Okna

V případě oken je dobré položit si otázku „Kdy naposledy byla okna umyta zvnějšku?“ Pokud lovíte v paměti nebo zjistíte, že je tomu už hodně dávno, je čas vzít do ruky hadr a opět si užívat slunečního světla ve své domácnosti.

Koberec

Teď se nebavíme o pravidelném vysávání. To je věc jiná. Vysávat je rozhodně potřeba častěji, ale jednou za rok byste měli koberec vyčistit speciálním čisticím prostředkem.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud se vám zdál užitečný, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.