Ulevte si od bolesti. Účinné babské metody na boj s hemoroidy

Jednu dobu bylo v módě tvářit se skepticky k receptům tradičního evropského léčitelství, které na zdravotní potíže předepisovalo hlavně bylinky nebo vývary z nich. V posledních letech se však ukazuje, že účinek těchto tradičních léčiv má často vědecký základ a naši předci k nim došli metodou pokus-omyl. Bylinky vám mohou pomoci také v případě, že trpíte nepříjemnými hemeroidy.

Civilizační onemocnění

Hemeroidy v moderní společnosti postihnou až 30 % populace. Můžeme je řadit mezi civilizační choroby, protože jsou spjaté se sedavým způsobem života a životním stylem. Kromě nedostatku pohybu, nezdravé stravy a genetických predispozic jsou na vině také jinak zcela nezávadné kofeinové nápoje – káva a čaj. Přesné příčiny hemeroidů nejsou stoprocentně odhaleny, zdá se však, že mezi rizikové faktory patří:

  • Vrozená snížená kvalita žilní stěny
  • Zácpové onemocnění
  • Komplikace v těhotenství či při porodu
  • Věk

Aloe vera

Aloe vera je až zázračný všelék, a to díky vysokému obsahu minerálů, bílkovin a vitamínů v listech této rostliny. Pomůže vám i při potížích s hemeroidy. Stačí nakrájet její listy a vymačkat z nich gelovou šťávu. Tu naneste na vatový tampon a aplikujte na postižené partie. Aloe vera zmírní bolest i svědění a vyživí pokožku v okolí hemeroidů. Aplikujte jednou denně po dobu dvou týdnů, pak by se měl projevit výsledek.

Kopřiva

O poznání běžnější kopřiva vám od hemeroidů uleví také. A nemusíte se bát, do kopřiv si nebudete muset sedat. Čerstvě natrhané listy kopřivy rozšlehejte v mixéru na pastu a za stálého mixování do ní přilejte trochu olivového oleje. Výsledná směs by měla mít spíše konzistenci gelu nebo krému, neměla by být příliš tekutá. Touto směsí si natřete bolestivá místa. Kopřivová pasta vám uleví od svědění a pomůže zmírnit příznaky hemeroidů. Kopřivovou pastu aplikujte jednou až dvakrát denně, ale nejvýše třikrát týdně.

Obrázky: Freepik