Ulevte si od rýmy a nachlazení jinými způsoby než léky. Řešením je masáž obličeje

Nachlazení a chřipka nemusí patřit mezi ta nejzávažnější onemocnění, ale rozhodně se můžeme shodnout, že patří do skupiny těch nejotravnějších. Obtěžuje nás rýma, dráždivý nos, špatně se nám dýchá, cítíme tlak v hlavě a navíc máme pocit, že nás bolí snad celý člověk. Kdo by ale řekl, že všechny tyto problémy může vyřešit jednoduchá masáž několika správných bodů na našem obličeji. Zkuste to s námi a uvidíte, jak se vám rychle uleví.

Masáž obličeje pro úlevu od nachlazení a chřipky

  • Bod 1 – oblast přímo mezi obočím
  • Bod 2 – místa zhruba 2 cm od vnějšího kraje obočí, kde máte spánky
  • Bod 3 – jedná se o body, které jsou symetricky umístěny blízko vnitřního rohu vašich očí
  • Bod 4 – asi 0,5 cm od vašich nosních dírek najdete další dva body

Každý z bodů stiskněte a držte po dobu jedné minuty (bodům 2, 3 a 4 se věnujte současně). Tlak by měl být dostatečně silný, abyste mohli ucítit zlepšení. Jakmile vás bude cokoli bolet, děláte to špatně a měli byste povolit sílu. Body na tváři pak můžete masírovat buď ve směru hodinových ručiček, nebo opačně. Účelem této metody je dodat potřebné množství krve do těchto určitých míst na tváři.

Jak se vám dnešní článek líbil? Už jste někdy něco podobného vyzkoušeli? Podělte se s námi o vaše zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: healthyfoodhouse.com