Omládněte jednoduchou a přirozenou cestou. Přírodní oleje jako nejlepší hydratace a výživa pro naši pleť

Čas je nemilosrdný a všechny ty uplynulé roky malují na našich tvářích vrásky a stařecké skvrny. Tyto potíže se zpravidla objevují na suché pokožce, kterou více trpí ženy než muži, a proto dermatologé doporučují pleť neustále hydratovat a vyživovat. Přírodní oleje jsou tou nejlepší volbou, pro kterou se můžete rozhodnout a my vám dnes představíme, jaké jsou na obličej nejideálnější. Nakapejte si pár kapek na tvář a masírujte několik minut bříšky prstů jemnými krouživými pohyby.

Jojobový olej

Obsahuje kyselinu eikosenovou, která podporuje buněčný metabolismus a regeneraci kožních tkání. Kolagen v jojobovém oleji je téměř totožný s kolagenem produkovaným lidmi.

Ricinový olej

Často se používá k posílení vlasů, obočí nebo řas, ale nejužitečnějším je pro pokožku kolem očí. Na rozdíl od ostatních olejů nevytváří na tváři po usušení mastný film, protože se dobře vstřebává.

Olivový olej

Olivový olej v našem seznamu rozhodně nesmí chybět. Je to univerzální lék na vše a dá se užívat jak vnitřně, tak zvnějšku. Především hydratuje a vyživuje pokožku.

Mandlový olej

Mandle jsou bohaté na bílkoviny a nenasycené tuky, jež dokáží pokožku vyživovat zevnitř a pomocí vitamínů rozpustných v tucích, hořčíku, vápníku a dalších minerálů, podporuje pokožku i zvnějšku. Mandlový olej má také lehké bělící účinky, revitalizuje stárnoucí pleť a obnovuje její tón.

Olej z lněného semínka

Při pravidelném používání tohoto oleje si za nějaký čas můžete všimnout účinků, jež vaši pleť pozvednout a vyhladí.

Kokosový olej

A samozřejmě kokosový olej se svými omlazujícími účinky. Kyselina listová a thiamin obsažené v kokosovém oleji bojují s vyrážkou, akné a popáleninami a působí jako ochrana před slunečním zářením. Také regeneruje a obnovuje pokožku na buněčné úrovni.

Který z těchto olejů upřednostňujete vy? Dejte nám vědět své zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: interesno.fun