Jak se neinvazivně zbavit křečových žil a konečně se nebát ukázat krásné nohy v plavkách

Křečové žíly a pavoučí žilky jsou shluky bolavých a rozšířených krevních cév, které se různě kroutí a rozprostírají nejčastěji na našich nohou a obličeji. Pod kůží jsou poměrně viditelné a mají tak za následek oteklý vzhled plný modrých, červených nebo fialových map na našem těle. Během procesu stárnutí se více vyskytují u žen, zvláště u těch, které trpí nadváhou nebo nadbytkem estrogenu.

Jak vznikají?

Tento nepříjemný stav se vyskytuje při poškození chlopní, což ztěžuje putování krve do srdce, která se tak začne hromadit v určitých oblastech, jako jsou například kotníky a zadní část kolen, a tvořit problematické sítě pokroucených žil. Naštěstí se dá vše řešit a zde jsou některé metody, které by vám od křečových žil a pavoučích žilek mohly pomoci.

Kompresní punčochy

Kompresní punčochy představují jednoduchý a levný lék, jak zmírnit výskyt křečových žil. Najdete je v každé drogerii nebo se můžete poradit se svým lékařem, který vám může na základě vašeho stavu doporučit ty nejvhodnější. Tlak punčoch podpoří zdravý krevní oběh a tím zmírní výskyt křečových žil.

Skleroterapie

Běžný, účinný a neinvazivní postup, který přispívá ke snížení výskytu problematických žil i ke zmírnění bolesti. Zahrnuje injekci přímo do žil, jež je donutí vytvořit nové, zdravější žíly. Vystouplé tmavé žíly by měly během několika týdnů zmizet.

Zdravý životní styl

Cvičení a zdravá protizánětlivá strava mohou výrazně přispět ke zmizení křečových žil. Zkuste cvičit s kompresními punčochami, abyste snížili riziko otoku a jezte stravu bohatou na vlákninu, antioxidanty a hořčík.

Kaštan koňský

Doplněk stravy pomáhá zředit krev a zvýšit krevní oběh, což sníží otoky žil, křeče v nohách, zadržování vody v těle a svědění. Poohlédněte se v lékárně po kaštanu koňském s 15 – 20% aescinu, chemické látky obsažené v této rostlině, na 100 mg denní dávky.

Laser

Laserové ošetření může být aplikováno jak interně, tak externě. Lze použít k odstranění větších a bolestivějších křečových žil bez chirurgického zákroku. Stále se ale jedná o invazivní zákrok, protože je u pacienta nutná anestezie.

Také se potýkáte s křečovými žílami? Pokud vám dnešní článek pomohl, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com