Urputná žena po zamlklém potratu opakovaně odmítla přerušit další těhotenství. Příběh o nezdolné víře v přežití

Žena, která sdílela svůj příběh, je jednou z těch, které prodělaly takzvaný zamlklý potrat. Bolestná ztráta nenarozeného dítěte se vrátila při dalším těhotenství, kdy v úplném závěru málem přišla o další.

První ultrazvuk přinesl děsivou zprávu

„Pamatuji si to úplně přesně, bylo to 7. dubna 2015 a měl to být úžasný den. Bohužel skončil tragicky,“ začíná Kiera své vyprávění. Ten den bylo naplánováno první velké vyšetření s ultrazvukem, kterého se měl zúčastnit i manžel dotyčné ženy. Namísto krásného zážitku přišel však šok. Lékař během ultrazvukového vyšetření zjistil, že srdce děťátka nebije. Tuto hrůznou zprávu potvrdil také druhý lékař a ženu odeslali na operaci, revizi děložní dutiny pro odsátí obsahu dělohy, do nemocnice. Žena prodělala takzvaný zmlklý potrat, kdy neexistují žádné příznaky potratu, ale dítě v děloze je mrtvé.

Další těhotenství probíhalo v poklidu

Hned o měsíc později po operačním zákroku zjistila dotyčná žena, že je opět těhotná. „Cítila jsem se tak požehnaná a celé těhotenství probíhalo naprosto bezproblémově!“ dodává žena, která však měla po prvním zamlklém potratu neustále v mysli neklid, byť ji porodní asistentka ještě v posledních týdnech těhotenství uklidňovala, že se nemusí ničeho obávat a vše je na nejlepší cestě.

Akutní porod císařským řezem

Uplynuly už dva týdny po termínu porodu, kdy lékaři zjistili, že tep děťátka není optimální. Lékaři se proto rozhodli pro akutní porod císařským řezem, ale dítě spolykalo příliš smolky, navíc holčička nemohla sama dýchat, proto byla převezena na specializované oddělení neonatologie.

Dny, které nastaly, jsou noční můrou všech rodičů

Malá vše zvládla a po čtyřech dnech začala dýchat sama bez ventilátoru. „Mám doma skutečnou bojovnici, a je to na ní vidět dodnes, jsem na ni tak pyšná!“ uzavírá svůj příběh žena, která se nebojí podporovat i ostatní ženy, které přišly o své dítě během zamlklého potratu.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Foxnews.com