Doporučení kardiologů, jak na zdravé srdce u žen po padesátce. Je třeba dbát i na první pohled nesouvisející detaily

Jakmile ženy dosáhnou 50 let věku, nastává čas, aby pečovaly o své zdraví na maximum. Zdravotní stav se po tomto věku zhoršuje a ženy nad 50 let se také dle kardiologů častěji obávají o zdraví svého srdce. Jak si jej tedy udržet zdravé? Přední lékaři sdíleli své rady.

Začněte u lékaře

Pokud vám vaše srdce dělá starosti, nechte si ho zkontrolovat od lékaře. Jakmile budete znát svou anamnézu, lze posoudit rizika srdečních chorob a identifikovat všechny rizikové faktory pro jejich rozvoj v budoucnosti.

Pohyb alespoň 150 minut týdně

Je nesmírně důležité, aby ženy po padesátce zůstávaly stále aktivní. Pro boj se srdečními chorobami a udržení silných kostí je pohyb nezbytný. Lékaři doporučují, abyste alespoň 150 minut týdně věnovala pohybu, stačí mírná fyzická aktivita. Přemýšlejte o rychlejší procházce nebo jízdě na kole.

Najděte si partnera na cvičení

Pokud nejste zvyklá cvičit, může být náhlá změna životního stylu náročná. Proto je dobré najít si partnera, který do toho půjde s vámi. Budete se navzájem motivovat, možná si na sebe vymýšlet i zábavné výzvy, stejně tak si můžete předávat rady a tipy na zdravé recepty.

Dostatek spánku

Zřejmě žádné překvapení, spánek je zkrátka a dobře lékem na všechno. Dobrým spánkem se vaše tělo dokáže samo “opravit”. Dbejte na to, abyste spala 7 – 9 hodin, v opačném případě vás může přepadnout stres.

Jezte více česneku

Česnek podporuje nejen lepší chuť pokrmu, ale i zdravý krevní tlak, snižuje hladinu špatného cholesterolu a srážení krve v koronárních tepnách, stejně tak zlepšuje zdraví cévních stěn.

Udržujte své zuby zdravé

Zdraví zubů ovlivňuje překvapivě i zdraví srdce. Bakterie v ústech, když se uvolní do krevního oběhu, mohou zvýšit zánět a vést ke kornatění tepen, což může nakonec způsobit infarkt a mrtvici. To už je dobrý důvod k důkladné ústní hygieně.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Wellandgood.com