Ušetřete peníze a vyrobte si účinný domácí čistič podlah. Základem bude ocet a esenciální olej

Kolik peněz v současné době utratíte za čistící přípravky na podlahy? Nemusí se to zdát příliš moc, ale koruny se mohou postupně sčítat, a když si sednete ke kalkulačce, zjistíte, že čistota a lesk vašich podlah jsou celkem drahé. Pokud rádi zkoušíte nové věci a rádi si je vyrábíte svépomocí, vytvořte si domácí čistič na podlahy. Je to překvapivě snadné a s postupem času i velice úsporné. Budou vám stačit pouze čtyři ingredience, které už zřejmě máte uložené ve své domácnosti, a pár minut času. Poté můžete efektivně drhnout a čistit, jak jen budete chtít.

Domácí čistič podlah

Ingredience (na plný kýbl):

  • 3 šálky teplé vody
  • 3 šálky destilovaného bílého octa
  • 5 kapek tekutého mýdla nebo mycího prostředku
  • 12 kapek esenciálního citrónového oleje

Postup:

Do kbelíku přidejte vodu a ocet, až poté mycí prostředek nebo tekuté mýdlo a esenciální olej. Důkladně promíchejte. Přilijte teplou vodu, abyste zaplnili celý kbelík a můžete začít vytírat.

Použití:

Tento podlahový čistič lze použít na laminát, linoleum, dlaždice a většinu ostatních podlah. U podlah z tvrdého dřeva je však potřeba postupovat opatrně. Kyselá povaha octa by je mohla poškodit.

Výhody jednotlivých složek

Jak už jste možná sami zjistili, ocet je oblíbenou volbou pro výrobu domácích čisticích prostředků. A není se co divit! Nejenže rozpouští mastnotu a špínu a dezodorizuje pach, ale také za sebou zanechává lesk a povrch bez šmouh. Ve spojení s mycím prostředkem vyčistí téměř cokoli, včetně zaschlého jídla a rozlitých tekutin. Pokud máte obavy, že vám po celém bytě bude páchnout ocet, nebojte se. Směs je překvapivě svěží a jakýkoli vinný pach se rychle vypaří a podlahy budou krásně vonět po citrónu.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: experthometips.com