Útok nebezpečného predátora za bílého dne. To, co začalo jako obyčejná procházka, se změnilo v boj Davida a Goliáše

Desetiletá Lily Kwan venčila svého 6letého yorkshirského teriéra jménem Macy, když si všimla, že se za nimi blíží kojot. Vyděšená Lily pobíhala po ulici a volala o pomoc, zatímco táhla Macy za vodítko pryč. Ta se ovšem nezalekla o několik čísel většího kojota a začala bránit sebe i svou paničku.

Divoká Macy kojota překvapila

Yorkšíři jsou jedním z nejmenších plemen psů, v dospělosti váží pouhých 2,5 – 3,5 kg. Malá Macy však klamala tělem, měla v sobě něco, s čím kojot nepočítal – divokou osobnost, díky které se na něj vrhla, jako kdyby byla o dost větší.

Útok za bílého dne

Lily věděla, že se v jejím okolí potulují kojoti, několikrát už slyšela varování, ale nikdy si nepředstavovala, že by na ni mohl zaútočit za bílého dne. Celý incident zachytil sousedův kamerový systém. Dítě v panice upustilo Macy z vodítka, aby vyběhlo na nejbližší verandu a volalo o pomoc. V tu chvíli se nebojácná Macy otočila čelem k útočníkovi a začala děvče bránit. Odvážně se postavila proti mnohem většímu zvířeti, než je sama. V jednu chvíli můžete vidět, jak kojot popadne Macy do čelistí a zatřese s ní. Scéna je skutečně děsivá, ale ani to Macy nezabrání v zastrašování protivníka. Mezitím soused pustil Lily dovnitř a spěchal ven, aby kojota zaplašil. Lily následně nechala malou Macy zkontrolovat, zdali není zraněná.

Zvíře utrpělo zranění

Ubohé zvíře mělo několik hlubokých bodných ran na trupu a tlapkách a bylo nutné, aby podstoupilo operaci. Týden strávila zotavováním v nemocnici, kde ji všichni chválili jako statečnou fenku, ve které dřímá velká odvaha. Nyní hodně odpočívá a její rodina ji zahrnuje všemi pamlsky na světě. Však si je také zaslouží.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Inspiremore.com