Utopený mobilní telefon lze zachránit. Je pouze potřeba vyvarovat častým chybám a následovat správné kroky

Spadl vám telefon do vody a vy teď nevíte, co s ním? Nejedná se o neobvyklou situaci, každému se něco podobného stalo alespoň jednou. Je však důležité vědět, co v danou chvíli dělat, ale i nedělat, aby váš mobilní telefon neodešel do věčných lovišť a vy jste ho ještě mohli zachránit před trvalým poškozením.

Snažíte se telefon ihned vysušit

Tato okamžitá reakce může být pro vaše zařízení fatální. Pokud se telefon po pádu do vody pokusíte vysušit horkem, například pomocí fénu, riskujete jeho další poškození. Rovněž se nedoporučuje umisťovat ho na přímé sluneční světlo, aby nedošlo ke spálení vnitřních součástí zařízení.

Ukládáte telefon do mrazáku

Toto je okamžik, který vás může přijít velmi draho a kterému je potřeba se vyhnout. Uložení do mrazáku neodstraní vlhkost přítomnou uvnitř, jak si někteří lidé myslí. Nijak si tímto gestem nepomůžete. Spíše naopak.

Čekáte příliš dlouho

Nejhorší, co v této situaci můžete udělat, je otálet s odstraněním vody z telefonu. To může nenávratně vést k jeho trvalému poškození. Chcete-li svůj mobil zachránit, je třeba podniknout níže uvedené kroky.

Vypněte telefon

Po vytažení telefonu z vody je vhodné jej vypnout, i když normálně funguje. Doporučuje se také s ním co nejméně pohybovat, jsou-li na jeho povrchu kapky vody, aby se nedostaly do vnitřních částí. Poté bude nutné zařízení otřít houbou, aby se odstranila přebytečná tekutina.

Telefon rozeberte

Pokud je to možné, budete muset vyjmout SIM kartu, baterii a SD kartu. Opět bude nutné vytřít přebytečnou tekutinu v místech, kde jsou tyto části. Pozor, k demontáži zařízení se nedoporučuje používat šroubovák.

Použijte trik s rýží

Po vypnutí mokrého telefonu se doporučuje použít tuto důmyslnou techniku ​​k absorbování vody, která se mohla dostat do obvodů. K tomu budete muset nejprve naplnit polovinu misky rýží a umístit zařízení dovnitř. Telefon musí být celý ponořený v rýži. Umístěte misku na suché místo a nechte 48 hodin. Po této operaci bude nutné zkontrolovat, zda telefon již nevykazuje žádné stopy vody. V takovém případě bude potřeba znovu zavést všechny vnitřní součásti telefonu. Pokud se po použití tohoto triku telefon nezapne, budete muset navštívit odborníka.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Santeplusmag.com