Utratili všechny úspory za léčbu matky, na opravu domu už nezbyly finance. Na pomoc přišla veřejnost a změnila jejich dům k nepoznání

Dům, do kterého byste se báli vstoupit, se proměnil v příjemné rodinné hnízdečko. Jeho dva obyvatelé Piotr Mazurek a jeho syn Mateuzs museli nedávno překonat těžkou ránu osudu. Manželka a matka dlouho bojovala s rakovinou, až svůj boj bohužel prohrála. Těžké nemoci podlehla a Piotr se synem zůstali sami. Utratili všechny své úspory za její léčbu, na opravu dům už nezbývaly finance. Tak jim začal téměř padat na hlavu. To se mělo však brzy změnit.

Na opravu domu nezbývaly peníze

Když musela Piotrova manželka zůstat doma kvůli léčbě, rozhodl se být jí neustále na blízku a pracovat z domova, aby se o ni mohl starat. Ve své garáži opravoval kola. Rodina však nevydělávali tolik, co dříve, navíc spousta peněz připadla na léčbu. Přestože se Piotr snažil opravit i jejich starý dům svépomocí, chyběl mu čas i finanční prostředky.

Na pomoc přišla televize

Po smrti manželky se Piotr se synem zúčastnili televizního pořadu Náš nový dům, kde byli vybráni pro rekonstrukci jejich domu. Přestavba trvala pouhých 5 dní. První krok byl jasný a jednoduchý-nejprve musel pryč veškerý odpad z okolí domu i zevnitř.

Místo ošuntělé lavičky nyní přední část domu zdobí malá terasa a květiny. Sklad nářadí a kol se změnil v barevnou, ale moderní místností. Nyní má Piotr místo na práci, odpočinek a získal i dostatek úložného prostoru.

Ůvodní obrázek: Se souhlasem Piotr Mazurek, Zdroj: Parenting.pl