Už mě nebavily vysoké náklady na bydlení, zvolil jsem proto alternativu, která je nejen levná, ale i velice stylová!

Jmenuji se Alek Lisefski a žiji se svou krásnou přítelkyní Anjali a naším psím andílkem Anyou. Živím se jako webový designér a miluji výtvarné umění, exteriéry, architekturu a vše, co je přirozené a estetické. Inspiraci hledám ve věcech, které mě obklopují. Můj malý projekt je takovým pokusem, jak vést jednodušší, vědomější a svobodnější život a rád bych v této činnosti vzdělával i ostatní lidi, kteří touží po snesitelnějším a šťastnějším životním stylu.

Cílem je vybudování malého domu, z kterého vše vyplývá – malý prostor mě nutí vést jednodušší, organizovanější a efektivnější život. Bez místa, kde bych mohl trávit čas, jsem nucen být častěji mimo dům v přírodě nebo mezi lidmi, což mi pomůže být zdravý a mít lepší mezilidské vztahy. Bez prvotních investic ušetřím své peníze, které mi dovolí žít život, který bude méně ovlivněn prací a více se mohu zaměřit na výdaje na zdraví, volný čas a cestování. Přesto, že se v mém domě najdou i nevýhody, jedna věc je jistá – v tak malém prostoru je vše jednodušší, méně chaotické a jsem od všeho osvobozen.

Sám jsem navrhl každý centimetr svého malého mobilního domku a před měsícem s ním přijel z Iowy do Sebastopolu v Kalifornii, kde byly pořízeny i tyto fotografie. Žiji zde po celou dobu se svou přítelkyní a malým psem. Dům je moderně navržen, má 10 oken, skleněné dveře, které umožňují maximální využití světla, vybavenou kuchyň s lednicí, sporákem a myčkou na nádobí, podkroví, cedrové obložení ve světlých tónech, 7,5 cm nepromokavé izolační pěny po celém prostoru, ručně broušené lišty, vnitřní úložný prostor a spoustu dalších věcí.

Vzhledem k malým rozměrům a použitým materiálům je dům velmi efektivní. Vše, co potřebujete, je prodlužovací kabel a hadici připojenou k příslušenstvím. Jakmile jsem se usadil, chtěl jsem přidat solární panely, mechanismy sběru vody atd., aby byl dům co nejvíce udržitelný.

Myslím si, že malé domy budou stále více životaschopnou alternativou pro další a další generace, které tak překonají náklady na bydlení a půdu, které stále rostou. Doufám, že tento malý dům je zdrojem inspirace pro ty, kteří si zvolí podobný životný styl jako já, má přítelkyně a náš psík.

Jak se dnešní článek o efektivním malém domě líbil? Přáli byste si bydlet v tak malém prostoru nebo dáváte přednost většímu místu? Dejte nám vědět do komentářů.

zdroj: www.disup.com