Už žádné bolesti břicha ani nadýmání. Zažeňte plynatost bylinnými čaji

Nadýmání je všudypřítomný problém, který může být příznakem vážných zažívacích potíží. Ve většině případů je ale výsledkem příliš rychlého stravování nebo konzumace těžko stravitelných potravin. V takové situaci je možné si pomoci bylinnými čaji, jež dokáží nepříjemné známky nadýmání eliminovat přírodní cestou.

Zázvorový čaj

Zázvor pomáhá podporovat trávení a pohyby střev. Eliminuje nadýmání, nevolnost a bolesti břicha. Ukázalo se, že zázvor zvyšuje pohyblivost žaludku a tím pomáhá potravě lépe procházet zažívacím traktem.

Mátový čaj

Šálek teplého mátového čaje dokáže více než jen uvolnit mysl. Zklidní trávicí systém a podporuje správnou funkci střev.

Fenyklový čaj

Fenyklový čaj v seznamu čajů podporujících trávení rozhodně nesmí chybět. Podobně jako máta, i fenykl uvolňuje svaly trávicího traktu. Kromě toho je skvělým nástrojem, jak odstranit zápach z úst po konzumaci jídla. V mnoha částech Indie a Pákistánu se pražená fenyklová semínka užívají jako osvěžovače úst.

Čaj z kořene pampelišky

Jedna studie ukazuje, že enzymatické reakce v těle, ke kterým dochází v důsledku konzumace pampelišky, mohou pomoci stimulovat trávení a tím zmírnit příznaky nadýmání. Pampeliška zároveň působí jako přírodní diuretikum, což znamená, že zvyšuje častost močení a pomáhá tak snížit nadýmání, zejména během PMS.

Zelený čaj

Pravidelné pití zeleného čaje přináší největší zdravotní výhody a dokonce i nižší rizika vzniku srdečních chorob. Kromě toho má pozitivní účinky na gastrointestinální systém. Nabízí tak kýženou úlevu od mnoha poruch trávení, které jsou zpravidla spojeny s nadýmáním.

Heřmánkový čaj

Přestože je považován za podpůrný prostředek pro dobrý spánek, dokáže pomoci i při trávení a snížit tak nadýmání prostřednictvím uvolnění trávicího systému. Používá se k léčbě různých gastrointestinálních poruch, včetně plynatosti, průjmu a křečí v žaludku.

Kurkumový čaj

Kurkumin, účinná látka obsažená v kurkumě, je dobře známý svými antioxidačními vlastnostmi, které mohou zmírnit zánět a nepříjemné pocity v žaludku.

Každý z těchto čajů rozhodně stojí za zkoušku, trápí-li vás nadýmání. Ovšem pokud ani čaj nestačí ke snížení bolesti břicha, je důležité kontaktovat svého lékaře.

Obrázky: Freepik