Už žádné povolené boky a břicho. Půst na základě kiwi vás může zbavit až 6 kg za týden

Kiwi obsahuje přírodní karnitin, spalovač rostlinných tuků, který je skvělým pomocníkem při hubnutí. Blahodárných účinků smaragdového ovoce na naše tělo i zdraví, zejména užíváte-li jej denně na lačný žaludek, je hned několik. Pokud jste doposud nebyli příliš velkými fanoušky tohoto ovoce, nyní jistě změníte názor.

Kiwi pro dny půstu

Ovoce bohaté na vlákninu, vitamín C, flavonoidy a antioxidanty je ideální především pro dny půstu. Jedno kiwi na prázdný žaludek dodá vašemu tělu energii na celý den a vláknina pomůže ovládnout chuť k jídlu. Vaše těla se pročistí a složení vitamínů předejde riziku přejídání. Jednou, maximálně dvakrát týdně, můžete den vyplnit pouze kiwi. Snězte 6 kusů ovoce a vypijte 1,5 l nízkotučného kefíru nebo neslazeného jogurtu. Trávicí systém si během půstu odpočine a střeva se řádně pročistí.

Výsledky hubnutí

Dodržíte-li tento postup, hubnutí bude prospěšné pro celé tělo. Ztratíte přebytečná kila během krátké chvíle, a to bez ztráty svalové hmoty díky vysoké dávce vitamínů. Za jediný den půstu můžete shodit až 2 kg. Chcete-li ještě lepší výsledky, můžete zkusit následující dietní plán na jeden týden.

Týdenní dietní plán na základě kiwi

Tuto dietu se nedoporučuje držet dlouhodobě. Je stále potřeba si pamatovat, že se jedná hlavně o detoxikaci.

Snídně – Připravte si salát z jednoho svazku ledového salátu, 1 papriky, 1 kiwi a 2 zelených stonků jarní cibulky. Promíchejte s 1 lžící francouzské hořčice nebo citrónové šťávy.

Svačina 2 hodiny po snídani – Rozmixujte 1 zelené jablko, 1 kiwi a 1 banán. Nemáte-li mixér, snězte ovoce tak, jak je.

Oběd – Nasypte do kastrůlku 3 lžíce ovesných vloček, zalijte sklenicí přírodního jogurtu a přidejte hrst rozinek, nasekaných mandarinek a nakrájeného kiwi. Přiveďte k varu a nechte vařit asi 15 minut.

Druhá svačina – Připravte si ovocný salát z 1 banánu, 1 jablka, 1 kiwi a sklenky kefíru nebo jogurtu. Můžete přidat špetku skořice.

Večeře – Uvařte si 50 g hnědé rýže a přidejte 1 kiwi, 1 jablko nebo hrušku, salát a sklenici kefíru.

Před spaním si můžete dát buď 1 pomeranč, nebo 1 sklenici kefíru.

Obrázky: pixabay