Cibulová šťáva koktejlem zdraví a mládí. Její použití je velice jednoduché

Při každém vaření nám cibule dokazuje svou sílu. Už jen to, jak velká záplava slz nás během jejího krájení přepadá. Díky vysokému obsahu esenciálních olejů ale cibule dokáže zázraky nejen v chuti pokrmu, ale i v našem zdraví a kráse. Rádi se s vámi o její tajné schopnosti podělíme.

Cibulový koktejl zdraví a mládí

Cibulová šťáva, obsahující kyselinu askorbovou a jód, je jedinečnou látkou, jež aktivuje proces omlazení a obnovy kožních buněk. Při orálním užívání vyřešíte problémy s kůží, jako je podráždění, a chronická onemocnění a nachlazení.

Oloupejte 10 středně velkých cibulí a 1 česnek. Přidejte je do 1 litru mléka a nechte hodinu vařit. Nechte vychladit a přidejte 2 lžíce medu. Uložte do lednice ve skleněné nádobě s těsným víkem. Užívejte 5x denně mezi jídly po 1 lžíci.

Další tipy

Vlastnosti cibule jsou skutečně všestranné – specifická vůně dokáže pomoci dokonce i při bolestech hlavy. Stačí nasát vůni cibule a ihned dojde k úlevě. To vše díky těkavé látce, která zároveň při krájení způsobuje slzy. 

Denně potírejte nehtová lůžka cibulovou šťávou k jejich posílení. Pro odstranění cibulového zápachu poté očistěte citrónovou šťávou.