Užitečné rady, jak se zbavit nepříjemného zápachu nohou

Silným zápachem z nohou bohužel nemusí trpět pouze muži, ale i ženy. Jste si vědomi, že jste byli celý den v botách a čeká vás návštěva, které byste se z tohoto důvodu raději vyhnuli, protože moc dobře víte, že zápach z vašich bot vás může dostat do trapné situace? Teď už se nebudete muset na nic vymlouvat, protože existují způsoby, jak těmto nepříjemným situacím jak pro vás, tak vaše okolí, předejít. Zde jsou jednoduché tipy, jak se zbavit zápachu z nohou.

Antiperspirant

Nemělo by být žádným překvapením, že stejný antiperspirant, jaký používáte na své podpaží, vám může pomoci udržet vaše nohy méně zpocené a tudíž i méně páchnoucí. Stačí nastříkat antiperspirant na bosé nohy, než si navléknete ponožky a boty.

Denně si myjte nohy

Teplá voda a antibakteriální mýdlo dovedou zázraky.

Použijte fén na vlasy

Jste-li náchylní k výskytu plísní a vaše nohy mají tendenci být neustále mokré, snižte jejich vlhkost na minimum pomocí fénu na vlasy. Pomůže vám to zabránit infekci.

Teplá lázeň z octa a esenciálního oleje z tymiánu

Napusťte lavor teplou vodou a přidejte šálek octa s pár kapkami esenciálního oleje z tymiánu. Ponořte nohy do lázně na 15 – 20 minut. Proceduru provádějte denně po dobu jednoho týdne. Takto můžete bojovat nejen proti silnému zápachu, ale i bakteriím, které ho způsobují. Nemáte-li po ruce esenciální olej z tymiánu, použít můžete pár kapek ústní vody.

Zábal z levandulového oleje

Levandulový olej nejen krásně voní, ale také pomáhá ničit bakterie. Než si půjdete v noci lehnout, dopřejte svým nohám levandulovou masáž. Poté si navlékněte ponožky a nechte přes noc.

Znáte někoho, kdo trpí podobnými problémy? Sdílejte s ním tyto rady a pomozte mu od trapných situací.

Zdroj: readersdigest.ca